sekmadienis, liepos 5 d.
Sulaukta dar vieno „Sandros Grafininos apsireiškimo“: mįslė ramybės neduoda ir jos artimiesiems
tiesa.com
LNK

Detektyvu virtusi Sandros Grafininos dingimo istorija iki šiol nėra išnarpliota. Naujienų apie bylos eigą – taip pat nedaug. Žinoma tik tai, kad kol kas vieninteliu įtariamuoju yra laikomas jos vyras, britas Nigelas Westas, ant kurio krito galimos žmogžudystės šešėlis. Kol prokuratūra tikina daranti viską, kad galimas nusikaltimas išaiškėtų kuo greičiau, „pupytės“ dingimo užkulisiuose išlenda vis įdomesnių detalių. DELFI žiniomis, buvo dar kartą prisijungta prie S. Grafininos telefono, naudojant interneto ryšį. Šį dingusiosios „apsireiškimą“ pastebėjo jos artimieji.

Nors S. Grafinina yra laikoma oficialiai dingusia nuo 2018-ųjų liepos 19-osios, paskutinį kartą prie jos turėto telefono ar SIM kortelės buvo prisijungta šių metų sausio 13-ąją, 23 val. 35 min. laiku. Aktyvi S. Grafininos paskyros būsena buvo pastebėta mobiliojoje „WhatsApp“ programėlėje. Kas ir kokiu tikslu galimai naudojosi dingusiosios telefonu, nėra aišku, tačiau ši mįslė ramybės neduoda ir Sandros artimiesiems, ir N. Westo advokatui Erikui Pavlovičiui, kuriam ši situacija yra žinoma. „Šią informaciją pats gavau prieš porą valandų, todėl patikrinti, kas ten nutiko iš tiesų, negaliu.

Tiesą sakant, neturiu ne tik prieigos, bet ir paties įgaliojimo tą daryti. Tikiu, kad apie tai turėtų daugiau komentuoti valstybinį kaltinimą palaikantys pareigūnai. Tačiau toks faktas yra“, – galimą prisijungimą prie S. Grafininos telefono patvirtino E. Pavlovičius. Ekrano kopiją, kurioje matomas S. Grafininos prisijungimas, tikėtina, įamžino jos mylimasis Raleighas Hullockas, gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, ir ja pasidalino plačiau. Įdomu tai, kad būtent šis žmogus buvo pirmasis asmuo, pasigedęs „pupytės“. Vėliau verslininkas, kuris tikėjo kursiantis savo ateitį su Sandra, apie nepasiekiamą savo mylimąją pranešė jos seseriai. Netrukus pradėta S. Grafininos ieškoti oficialiai.

„Negaliu to tvirtinti, tačiau yra žinoma, kad buvo bandyta su juo susisiekti, o jis neatsako į jokius klausimus. Sklando tokie gandai, kad neva jis pats ten su ja gyvena ir vaidina visą šią nelaimę. Mano žiniomis, jis pirko S. Grafininai telefonus, gal buvo ir užregistravęs juos“, – spėliojo žmogžudyste įtariamo N. Westo advokatas. Praėjusių metų gruodžio pradžioje artimieji pastebėjo analogišką įvykį – netikėtai prie tinklo prisijungusį Sandros telefoną.„Šis faktas buvo pastebėtas jau po įvykio. Tiesiog artimieji pamatė, kad Sandros telefonu buvo prisijungta prieš kelias valandas, jog jos telefonas kurį laiką buvo aktyvus. Netrukus po to artimi žmonės man apie tai pasakė, stebėjosi – negi Šventoji dvasia ėmė bendrauti“, – tuomet kalbėjo E. Pavlovičius.

Tiesa, nei tąkart, nei šįkart, prisijungimas prie S. Grafininos duomenų, anot advokato, didelio teisėsaugos dėmesio nesulaukė. „Niekas nieko nedarė. Viskas vyko tik mano iniciatyva, tačiau policijos pareigūnai šiuo klausimu nieko konkretaus nesiėmė. Jie mus kvietė tik pateikti papildomus duomenis, klausė, ar sutiktume duoti parodymus, tačiau tai nėra mūsų interesas“, – dėstė E. Pavlovičius. „Jie tikrai galėjo susirasti, iš kur sklinda tie mobiliojo ryšio signalai. Juk mes neturime tokių galimybių. Tiesa, man keista ne tik tai. Man keistumų labai daug kelia ir kiti dalykai, todėl mes vasario mėnesį važiuosime į Jungtinės Karalystės ambasadą Vilniuje.

Esame pakviesti dėl to, kad asmuo yra paleistas į laisvę, mano klientas rašė begales laiškų, jog jam būtų suteikta teisė į darbą, į pašalpas, o jei tai nesuteikiama – buvo laukiama paaiškinimo. Žmogus norėjo, kad jam būtų suteiktas būstas, vieta, kur gyventi, juk jis nėra Lietuvos pilietis. Jei to negalima suteikti, tai gal verta nuimti įtarimus ir jį paleisti į gimtąją šalį?“ – pridūrė advokatas. Ambasadoje E. Pavlovičius savo klientui tikisi išspręsti elementarius išgyvenimo klausimus. Kol kas, anot advokato, nors N. Westas yra laisvėje, jis yra kankinamas.

„Išeina taip, kad žmogus yra verčiamas daryti nusikaltimą, nes jeigu jis neturi teisės dirbti ir neturi jokių pajamų – tai ką jam daryti? Tai yra kankinimas. Jis prašo paaiškinimo, ką jam daryti. Tuos klausimus važiuosime spręsti į ambasadą. Nors žmogui turėtų pirmiausiai padėti valstybinį kaltinimą palaikantys prokurorai, savivaldybė. Juk jis net nenuteistas. O jei ir būtų nuteistas, tai ką? Jis jau nebe žmogus? O tyrimas, panašu, kad yra visiškai sustojęs. Visiškai. Jokio judesio į priekį“, – tvirtino jis ir pridūrė, kad į ambasadą jis ir N. Westas yra kviečiami oficialiai.

Pasiteiravus, kaip į tokį „S. Grafininos apsireiškimą“ reagavo artimieji ir moters bičiuliai, advokatas neslėpė šypsenos. „Aplinkiniai kalba, kad tai yra mistika. Niekas netiki, kad ji apskritai yra negyva. Juk nėra net tokio kvapo, kad ji būtų mirusi, – kalbėjo pašnekovas. O kaip į pasikartojantį S. Grafininos aktyvumą mobiliojoje aplikacijoje vertina jos sutuoktinis N. Westas, įtariamas jos nužudymu? „Jis gali daug pasakoti, sakyti savo mistines versijas, tačiau matau tik viena. Iš to, kaip jis gyvena dabar, susidariau nuomonę, kad jam tikrai nebuvo reikalinga daryti kažkokią nusikalstamą veiką, nes Sandra buvo donoras, kuri maitino juos abu“, – pabrėžė advokatas.

Domėtasi, ar minimi prisijungimai prie dingusiosios S. Grafininos telefono yra žinomi bylos tyrėjams ir ar buvo imtasi kokių nors veiksmų, tačiau vyr. specialistė Gabrielė Gendvilaitė patikino, kad šios bylos eiga, deja, nėra viešinama. „Ikiteisminis tyrimas yra atliekamas iki šiol. O detalių apie konkrečius ikiteisminio tyrimo veiksmus komentuoti negalime. Esame priėmę tokią poziciją. Tačiau galiu patikinti, kad tyrimas vyksta intensyviai – tiek prokurorai, tiek policijos pareigūnai, tyrėjai tikrai dirba. Nors praėjo jau daug laiko, darbas vyksta, tačiau pačios situacijos negalime komunikuoti“, – sakė Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė.

2019 01 25 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt