trečiadienis, birželio 3 d.
Sveikata Anglijoje: gydytojai išsižada pacientų
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje sparčiai daugėja bendrosios praktikos gydytojų, reikalaujančių užverti savo kabineto duris naujiems pacientams. Medikų teigimu, bendrųjų poliklinikų sistema balansuoja ant žlugimo ribos, skelbė telegraph.co.uk.

 Naujausiais duomenimis, pernai 104 bendrosios praktikos gydytojų kabinetai kreipėsi į Sveikatos ministeriją prašydami leidimo nebepriimti naujų pacientų. Šis skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai palyginus ankstesniais metais.

Žurnalo „Pulse“ atliktas tyrimas atskleidė, kad kitos 45 šalies gydymo įstaigos prašo leidimo pašalinti dalį jų sąrašuose esančių pacientų, o dar 100 įstaigų grąsina apskritai užsidarysiančios, mat nebespėja.

Gydytojai tikina, kad sparčiai augantis ligonių skaičius verčia juos nebepriimti naujų žmonių ar nukreipti jų prašymus į artimiausias poliklinikas. Karališkojo koledžo ligoninės bendrosios praktikos vadovė Maureen Baker teigė, kad medikai nebeturi kitos išeities. „Pacientų skaičius kyla dėl sparčiai didėjančios ir senstančios populiacijos. Taip pat įtakos turi medicinos įstaigoms mažinamas finansavimas. Deja, bet nelengva pakeisti į pensiją išeinančius gydytojus. O ir kvalifikuotą mediką rasti – ypač sunku“, - kalbėjo gydytoja.

Kol kas prašymai sumažinti pacientų skaičių ar uždaryti gydymo įstaigą patenkinami 2 atvejais iš 3. Vis mažiau medicinos studentų po studijų renkasi bendrosios praktikos gydytojo kelią ir verčiau specializuojasi į kitas sritis. Britų medikų asociacijos atstovai tikino, kad gydytojų kabinetų uždarymas netrukus sukels „domino efektą“ ir jei pacientų atsisakyti bus leista vienoms įstaigoms, taip elgsis ir kitos.

2014 09 10 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt