ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Sveikatos ekspertai: „Nutella” gali sukelti vėžį
tiesa.com

Pasirodžius perspėjimams, kad visame pasaulyje mėgstamas šokoladinis kremas „Nutella” gali sukelti vėžį, Italijoje šis produktas pašalintas iš daugelio parduotuvių lentynų.

Europos maisto standartų agentūra (angl. European Food Standards Authority, EFSA) apie galimą grėsmę paskelbė dar praėjusių metų gegužę.

Pasak sveikatos specialistų, kreme naudojamas palmių aliejus gali būti vienas iš vėžio sukėlėjų. Tyrimų metu „Nutella” produkte rasti tam tikri kancerogeniški teršalai, kurie, kremu mėgaujantis net ir retai, gali kelti pavojų vaikų ir suaugusiųjų sveikatai.

Nors palmių aliejus vis dar naudajamas daugelyje populiarių ir vaikų mėgstamų produktų, kaip „Cadbury’s” šokoladai ar Ben & Jerry’s ledai, „Nutella” kol kas sulaukė didžiausio vartotojų pasipriešinimo.

Keli pagrindiniai Italijos prekybos tinklai, tarp jų ir didžiausias parduotuvių tinklas „Coop”, norėdami apsisaugoti nuo galimų pasekmių, nustojo pardavinėti „Nutella” kremą.

Kaip atsaką į tai, „Ferrero” kompanija pradėjo reklaminę kampaniją, kurios metu tikina, kad šis produktas yra saugus vartoti. „Ferrero” teigimu, kompanija nusprendė ir toliau naudoti palmių aliejų ne dėl finansinių sumetimų, o siekiant išlaikyti produkto kokybę.

Tuo tarpu naujienų tarnybos „Reuters” paskaičiavimu, „Ferrero” kompanija „Nutella” gamybos prosese galėtų naudoti kitus aliejus, pvz. saulėgrąžų ar rapsų, tačiau gamybos kaštai pakiltų 18 mln. svarų sterlingų.

„Yra pakankamai įrodymų, kad palmių aliejuje randamas glicidolis yra genotoksiškas ir kancerogeniškas”, - sakė dr. Helle Knutsen ir pabrėžė, kad kol kas nenustatytas joks maisto produktų su šiais taršalais saugus vartojimo lygis.

Šios kenksmingos žmogui medžiagos randamos ir tokiuose produktuose, kaip augalinis aliejus, margarinas, perdirbti maisto produktai, tačiau EFSA teigimu, didžiausias ir pavojingiausias medžiagų kiekis aptinkamas būtent palmių aliejuje, po to, kai siekiant produktą paruoši naudoti maisto produktuose, aliejus kaitinamas 200 ir aukštesnėje temperatūroje.

2017 01 12 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt