penktadienis, kovo 5 d.
Sveikiname su Tėvo diena!
tiesa.com

Nors Tėvo diena tik prieš porą metų Lietuvoje buvo įtraukta į valstybinių švenčių sąrašą, įvairių tautų atstovai pagarbą šią dieną tėvams reiškia nuo 1910 metų. Kaip ir Motinos diena, Tėvo dienai skirta šventė neturi vieningos datos pasaulyje ir yra švenčiama įvairiomis dienomis. Štai lietuviai ją švenčia pirmąjį birželio sekmadienį.

1910 metais birželio 19-ąją pirmoji duoklę tėvams atiduoti nusprendė amerikietė Sonora Dodd, kurios motina mirė gimdydama šeštą vaiką. Tuomet šios moters tėvas, karo veteranas, pats vienas užaugino visus vaikus.

Paversti šią dieną oficialia švente buvo ne taip lengva – procesas užtruko daugelį metų. Nors Motinos diena buvo džiugiai švenčiama, pasiūlymas minėti Tėvo dieną buvo pasitinkamas pašaipiai.

Vis dėlto 1924 metais JAV parlamente buvo rekomenduota minėti Tėvo dieną, tačiau vieninga data Tėvo dienos šventimui Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo priimta tik 1974 metais, kai prezidentas Ričardas Niksonas nurodė šią šventę minėti trečiąjį birželio sekmadienį. Trečiąjį birželio sekmadienį Tėvo dieną švenčia ir daugelis kitų pasaulio šalių.

Italijoje Tėvo diena švenčiama kovo 19 – Šv. Juozapo – dieną. Ši data susiklostė dėl katalikiškų italų tradicijų, mat Juozapas Jėzui atstojo tėvą. Vaikai tądien dovanoja smulkias dovanėles savo tėvams, rengia vaidinimus, skaito eilėraščius.

Pietų Korėjoje Tėvo diena taip pat nacionalinė šventė, tačiau ten ji vadinama „Vaikų diena“. Šią dieną stengiamasi suteikti galimybę vaikams pabūti su jų tėvais, pasilinksminti parkuose, pabendrauti.

Kinai ir tailandiečiai Tėvo dieną švenčia rugpjūčio 8 dieną. Kadangi kiniškai skaičius „8“ yra tariamas kaip „ba“, data „08-08“ ištariama kaip „baba“, kas kinų kalboje reiškia „tėvą“.

Vokietijoje Tėvo diena švenčiama kitaip nei daugelyje pasaulio šalių. Ši diena Vokietijoje vadinama Vyrų arba džentelmenų diena, o jos šventimą supa daugybė tradicijų. Viena jų – vyrų kompanijos linksma kelionė su nedidukais vežimėliais, pilnais alaus, mėsos gaminių, daržovių. Šios šventės metu Vokietijos miestų gatvės būna pilnos besilinksminančių vyrų.

ŠALTINIS:alfa.lt

2018 06 03 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt