šeštadienis, gruodžio 4 d.
Svetingasis Batumis – miestas, kuriame vietiniai jus pasitiks su šypsena
Greta Burlėgaitė
Alfa.lt
Batumis

Sakartvelo Adžarijos regiono sostinę Batumį verta aplankyti ne tik dėl itin patrauklių kainų, bet ir įspūdingų lankytinų vietų. Atvykę į Batumį galėsite keltuvu nusikelti iki apžvalgos aikštelės kalnuose, iš kurios atsivers vaizdas į miesto panoramą. Juodosios jūros pakrantėje įsikūrusiame mieste taip pat galėsite išvysti ir Botanikos sodą, futbolo stadioną bei samanės fontaną.

Atvykus į Adžarijos regiono pažibą Batumį būtų nuodėmė neaplankyti žymiosios Ali ir Ninos statulos, kuri, pasak vietinės gidės Inos Zižko, simbolizuoja uždraustą poros meilę. Batumio įlankoje pastatytos moters ir vyro statulos juda, jos susilieja, o vėliau vėl atitolsta viena nuo kitos.

Visai netoli pakrantės galėsite išvysti ir Batumio Abėcėlės bokštą. Jis yra pastatytas DNR spiralės principu. Ant pastato išvysite visas 33 gruziniškos abėcėlės raides. 130 m. aukščio bokšto viršuje įsikūręs besisukantis restoranas, kuriame ragaudami vietinius patiekalus galėsite grožėtis Batumio miesto panorama.

Paėjus kiek toliau nuo Abėcėlės bokšto išvysite ir Čačos bokštą. Tiesa, šis pastatas turistus traukia ne dėl išvaizdos, o dėl išskirtinės paskirties. Pasak vietinės gidės, iki pandemijos pradžios iš bokštą supančių keturių fontanų kasdien 19 val. vakaro dešimčiai minučių pasipildavo gruzinų nacionalinis alkoholinis gėrimas – samanė Čača. Deja, dėl nuo pandemijos nukentėjusio šalies turizmo, jau du metus fontanai neveikia.

Batumio miesto panorama

Miesto uosto pradžioje rasite keltuvą, kuriuo galėsite nusikelti iki apžvalgos aikštelės kalnuose. Batumio lyninis keltuvas „Argo“ baigtas statyti 2013 m. vasarą, atstumas nuo apatinės iki viršutinės stoties virš 2,5 kilometrų. Kylant iki apžvalgos aikštelės galėsite stebėti vietinių gyvenimą iš viršaus, atsivers ne tik Juodosios jūros bei miesto, bet ir vietinių gyventojų namų panorama. Kėlimasis į vieną pusę užtruks apie 10 minučių.

Sporto gerbėjus Batumis sužavės prieš metus pastatytų 20 tūkst. žiūrovų talpinančiu futbolo stadionu. Pasak Batumio stadiono administracijos direktoriaus Oto Fedichkin, stadione žaidžia ir Sakartvelo lygoje pirmąją vietą užimanti Batumio Dinamo futbolo komanda.

Be galo daug augalų rūšių iš viso pasaulio

Apie 10 km. nuo Batumio nutolusiame botanikos sode išvysite virš 5 tūkst. skirtingų augalų rūšiu iš viso pasaulio. Pasak vietinės gidės, šiame botanikos sode atvirame grunte auga subtropiniai augalai, taip yra dėl aukštų kalnų, kurie sulaiko šaltą orą.

Mėgstantys ilgus pasivaikščiojimus augalų apsuptyje arba jūros pakrante būtinai turėtų aplankyti Batumio ir bulvarą. Vietinė gidė tikino, kad tai yra vienas ilgiausių bulvarų pasaulyje – 7 kilometrų.

Lauktuvėmis padės pasirūpinti Batumio turgus

Na, o kelionės pabaigoje nepraleiskite progos apsilankyti Batumio maisto turguje. Jame rasite įvairiausių rūšių prieskonių, arbatų, vyno, Čačos, konjako, mėsos bei daugelio kitų lauktuvėms tinkančių produktų. Kainos šiame turguje yra itin mažos – stiklinė pasirinktų priekrosnių kainuoja vos vieną larį, tai yra nepilnai 0,3 euro.

Apsilankymas Batumio turguje nustebins ir pardavėjų svetingumu, jie kiekvienam pamatytam turistui būtinai pasiūlys paragauti savo parduodamo produkto, padės išsirinkti, o jei gražiai paprašysit keliais lariais ir kainą nuleis.

Kas į Batumį pritraukė sutiktus turistus?

Batumio centre sutikti turistai teigė, kad juos Sakartvelas suviliojo savo šiltu klimatu, skaniu nacionaliniu maistu bei įspūdinga gamta.

„Mes čia atvykome trim dienom. Gruzijoje tikrai nuostabūs žmonės, nepakartojama gamta, nuostabi virtuvė. Taip pat ir kelionė nėra brangi. Mums labai patiko visa miesto istorija ir Batumio kvartalai“, – Alfa.lt sakė iš Ukrainos atvykusi jauna pora (versta iš rusų kalbos).

„Mes čia jau antrą kartą, šįkart atvykome savaitgaliui, praleisime jį kartu su draugais. Gruzijoje viskas labai pigu ir po karantino mums šioje šalyje labai gerai pabūti“, – tikino iš Kazachstano atvykę turistai (versta iš rusų kalbos).

Iš Rusijoje esančių Uralo kalnų į Sakartvelą atvykusi jauna pora teigė, kad į Batumį atvyko net keliems mėnesiams.

„Mes čia, nes pas mus Urale blogas oras, mes čia atvykome dirbti, nes čia ir sąlygos tinka ir jūra šalia. Batumyje kainos kai kur yra didesnės, kai kur mažesnės nei pas mus, pavyzdžiui, vaisiai ir daržovės daug pigiau kainuoja“, – pasakojo turistas (versta iš rusų kalbos).

Šiuo metu galime sakyti, kad savo tikslą pasiekėme ir turizmas Batumyje tikrai atsigauna.

Pasak viešbučio įsikūrusio Batumio centre „Radisson Blu“ atstovo, į kurortus prie juodosios jūros turistai jau grįžtą – viešbučiai pilnėja. Verslo atstovas tikisi, kad ateinančiais metais bus pasiektas ikipandeminis lygis.

„Pandemijos metu visas turizmo sektorius labai smarkiai nukentėjo. Šiais metais tiek turizmo sektoriaus atstovai, tiek šalies Vyriausybė stengėsi iš paskutiniųjų atstatyti šį sektorių ir susigrąžinti turistus. Šiuo metu galime sakyti, kad savo tikslą pasiekėme ir turizmas Batumyje tikrai atsigauna.

Spalio ir lapkričio mėnesiais mūsų viešbučio numeriai užsakyti 100 proc., taip pat jau yra ir metų pabaigoje norinčių atvykti turistų – užsakytą daugiau nei pusę kambarių. Labai tikimės, kad kiti metai bus dar geresni“, – Alfa.lt pasakojo viešbučio generalinis vadybininkas Ilia Saganelidze (versta iš anglų kalbos).

Foto galerija.: new_000235797_0

Apie lietuvių švęstas vestuves Sakartvele galite paskaityti čia.

2021 10 30 12:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt