ketvirtadienis, liepos 9 d.
Tatuiruotės kaip apsauga
tiesa.com

Jei tikėsime amerikiečiais mokslininkais, tokios garsenybės, kaip, tarkime, Davidas Bekhamas, kurio kūnas kone visas padengtas tatuiruotėmis, niekada neturėtų sirgti peršalimo ligomis ir gripu.

 Tai džiaugsminga žinia visiems piešinių ant kūno mėgėjams. Kaip paskelbė „American Journal of Human Biology“, anot specialią apklausą atlikusių ekspertų iš Alabamos universiteto, tatuiruotų žmonių imunitetas stipresnis nei tų, kurių oda visiškai švari arba kurie turi tik vieną kitą nedidukę tatuiruotę.

Be apklausos, mokslininkai taip pat matavo imunoglobulino A ir streso hormono kortizolio lygį eksperimento dalyvių kraujyje.

Apibendrinus visus duomenis tapo aišku, kad didelis kiekis tatuiruočių ant kūno stiprina imunitetą, o viena tatuiruotė – priešingai, jį silpnina. Tokie žmonės tampa jautresni šalčiui bei infekcijoms – geriausiu atveju ne visam laikui. Stresas, kurį patiria organizmas darant tatuiruotę, gydytojų teigimu, neišvengiamai paveikia jo apsaugines galias.

Mokslininkai tatuiruotes prilygino sportui: po pirmosios treniruotės jaučiamės it sudaužyti ir lengvai galime sunegaluoti, tačiau pradėję mankštintis reguliariai tampame stipresni ir ištvermingesni.

 [6139]

2017 02 11 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt