šeštadienis, liepos 4 d.
Teheranas ir Londonas nerado bendros nuomonės dėl sulaikyto Irano supertanklaivio
tiesa.com
Twitter.com

UFIA komisijos posėdyje Vienoje aptarus Gibraltare sulaikyto Irano supertanklaivio, bendro sutarimo dėl šios problemos sprendimo Irano ir Didžiosios Britanijos atstovai nerado, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Padėtis dėl Irano naftą gabenusio tanklaivio užėmimo ir sulaikymo buvo aptarta tiek teisiniu, tiek ir politiniu aspektu. Diskusija vyko gana energingai ir intensyviai, tačiau bendros nuomonės, tarpusavio supratimo Irano ir Didžiosios Britanijos atstovai nepasiekė“, – sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

„Daug klausimų dėl šio incidento išlieka aktualūs, bus bandoma ieškoti sprendimo būdų“, – pridūrė jis.

Liepos pradžioje Didžiosios Britanijos užjūrio teritorijos Gibraltare buvo sulaikytas tanklaivis „Grace 1“ dėl įtarimų gabenus Irano naftą į Siriją. 2,1 mln. barelių lengvosios naftos gabenusį 330 m ilgio laivą liepos 4 dieną sustabdė Gibraltaro policininkai ir muitininkai, padedant britų karališkųjų jūrų pėstininkų komandai.

Liepos 14-ąją Irano revoliucinės gvardijos kariai Hormūzo sąsiauryje perėmė su Didžiosios Britanijos vėliava plaukiojantį tanklaivį „Stena Impero“ bei nutempė į Bandare Abaso uostą Irano Hormozgano provincijoje.

Didžioji Britanija paragino sukurti Europos jūrų pajėgas, kad būtų užtikrinta laivybos laisvė Persijos įlankoje.

2019 07 29 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt