antradienis, liepos 7 d.
Teisininkai: „Brexit“ negali būti pradėtas be Parlamento pritarimo
tiesa.com

„Mishcon de Reya“ firmos teisininkai teigia, jog 50 Lisabonos sutarties straipsnis negali būti aktyvuotas be Parlamento pritarimo.

Pasak jų, jau minėtasis 50 Lisabonos sutarties straipsnis teigia, jog kiekviena šalis gali nutarti pasitraukti iš Europos Sąjungos paklusdama savo šalies įstatymams. 

Pasak Jungtinės Karalystės įstatymų, referendumas turi tik patariamąjį balsą.

Teisininkų firmos „Mishcon de Reya“ atstovas Kasra Nouroozi sakė: „Mes norime užtikrinti, jog šio beprecedentinio įvykio metu vyriausybė paklus šalyje galiojantiems įstatymams. Referendumo rezultatas yra aiškus, tačiau pats referendumas turi tik patariamąjį balsą. Tam, kad dabartinis ar būsimasis ministras pirmininkas aktyvuotų 50 Lisabonos sutarties straipsnį, jis turi gauti Parlamento pritarimą."

Jungtinė Karalystė neturi oficialios konstitucijos, todėl šiuo ypatingu metu nėra visiškai aišku, kaip įstatymiškai turėtų elgtis vyriausybė. Kadangi referendume dalyvavusių žmonių nuomonė yra tik patariamojo pobūdžio, nėra aišku, ar Parlamentas, ar Ministras Pirmininkas turėtų aktyvuoti 50 Lisabonos sutarties straipsnį.

2016 07 04 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt