ketvirtadienis, liepos 16 d.
Teisininkai: Th.May apeliaciją dėl „Brexit” pralaimės 11:0
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) teisininkų teigimu, ministrė pirmininkė Theresa May neturėtų tikėtis sėkmės padavusi apieliaciją dėl „Brexit” aukščiausiajam teismui.

Prognozuojama, kad Aukčiausiojo teismo teisėjams sprendžiant dėl to, ar prieš Theresai May įteisinant 50 straipsnį ir oficialiai pradedant JK išstojimą iš Europos Sąjungos (ES), šalies Parlamentas turi teisę balsuoti ir patvirtinti šį sprendimą, premjerė apeliacijąpraleimės 11:0.

Profesorius Michaelis Zanderis pabrėžė, jog jau Aukštajame teisme, sprendimą, jog Th.May negali veikti viena ir privalo išklausyti Parlamento nuomonę, teisėjai priėmė „neįptastai vieningai ir jų nuomonė buvo labai stipri”.

Tuo remiantis manoma, kad kitą savaitę premjerės skundą pradėsiantis nagrinėti Aukščiausiasis teismas greičiausiai nepriims kardinaliai skirtingo sprendimo.

Kaip pranešė Standard.co.uk, profesorius M.Zanderis labai nustebtų, jei Aukščiausiojo teismas atmestų Aukštojo teismo nuomonę.

Aukščiausiojo teismo sprendimą tikimasi išgirsti kitų metų sausio mėnesį. Tuo tarpu Th. May teigė, kad 50 straipsnį aktyvuoti ir oficialiai pradėti pasitraukimo derybas su ES jau kovo mėn. pagal dabartinius Vyriausybės planus, JK ES turėtų palikti 2019 m. pavasarį.

2016 11 30 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt