pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Teismas antrą kartą atidėjo E. Dragūno bylą dėl pasipriešinimo policijai
BNS
Fotobankas
Egidijus Dragūnas

Vilniaus miesto apylinkės teismas antrą kartą iš eilės atidėjo žinomo atlikėjo Egidijaus Dragūno baudžiamąją bylą dėl policininkų sužalojimo ir pasipriešinimo jiems.

„Sunku mums darosi susirinkti šioje byloje“, – per posėdį trečiadienį sakė teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis.

Teisėjas paskelbė, kad pirmadienį gavo naujo kaltinamojo advokato prašymą atidėti bylą, nes tuo pat metu gynėjas turi lankytis pas gydytoją, vizitas būtinas ir seniau suplanuotas. Advokatas Juzefas Stankevičius pateikė medicininius dokumentus.

Teisėjas advokato neatvykimą vertina kaip pateisinamą, tačiau atkreipė dėmesį, kad sutartis su nauju advokatu buvo sudaryta likus kelioms dienoms iki numatyto posėdžio.

„Kaip visada – paskutiniu momentu. Buvo kalbama, kad eis po posėdžio (vykusio lapkričio 17 d. – BNS) pasirašyti su advokatu Adomu Liutvinsku, sulaukėme iš J. Stankevičiaus žinios, kad penktadienį pasirašė (sutartį – BNS), pirmadienį atsiuntė prašymą, kad dalyvauti neturi galimybės, būtinai turi būti pas gydytoją. Tokią turime padėtį“, – sakė teisėjas J. Jaglinskis.

Prokuroras Dainius Kunigėlis sakė, kad negalima pradėti nagrinėti bylos.

„Tenka apgailestauti, kad negali niekaip pradėti bylos, aišku, advokato pateikta svari priežastis, jis dar turi ir susipažinti su byla“, – kalbėjo prokuroras.

Situacija papiktino nukentėjusių policininkų advokatę Mariną Gušauskienę, ji paprašė teismo E. Dragūnui piniginę baudą už nepagarbą teismui ir proceso dalyviams. Kaltinamasis į posėdį neatvyko, neinformavo, dėl kokios priežasties. Teismas kol kas baudos neskyrė, mano, kad tai kol kas netikslinga.

„Akivaizdus piktnaudžiavimas, akivaizdus proceso vilkinimas. Aš suprantu, negalėjo dalyvauti advokatas, bet jis privalėjo atvykti į posėdį. Visi pokyčiai daromi likus dienai (iki posėdžio – BNS), kiti proceso dalyviai neinformuojami, nukentėjusiųjų, kitų proceso dalyvių laikas ir darbai“, – žurnalistams sakė M. Gušauskienė. Į posėdį buvo atvykę abu nukentėję policininkai.

Kitą posėdį E. Dragūno byloje teismas rengia kitų metų sausio 26 d.

„Aš nežinau, įvyks jis ar neįvyks, turbūt pagal Palmiros horoskopą turėsim žiūrėti“, – sakė pareigūnų advokatė.

Prieš tai rengtame posėdyje lapkritį E. Dragūnas sakė, kad kitąmet ilgą laiką – nuo sausio iki balandžio pabaigos – nebus Lietuvoje.

Teisėjas E. Jaglinskis ragino kaltinamąjį dalyvauti posėdžiuose, nes jos nagrinėjamos tik dalyvaujant kaltinamajam, taip pat priminė, kad atlikėjui yra skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Incidentas, dėl kurio pradėta baudžiamoji byla, įvyko pernai rugpjūtį Vilniuje, kai automobiliu „Bentley“ važiavusį ir, įtariama, telefonu kalbėjusį atlikėją sustabdė policija. Tarp atlikėjo ir pareigūnų įvyko konfliktas, buvęs SEL lyderis buvo uždarytas į areštinę.

E. Dragūnui buvo pateikti kaltinimai dėl pasipriešinimo policijai ir nesunkaus policininkų sveikatos sutrikdymo.

Sužaloti policininkai iš atlikėjo prašo jiems priteisti apie 12 tūkst. eurų, sužaloti pareigūnai ilgą laiką negalėjo dirbti.

Šioje byloje kaip civiliniai ieškovai dalyvauja ir Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybinė ligonių kasa ir „Sodra“.

Vilniaus apskrities policijos atstovas šiame procese Viačeslavas Burneika BNS yra sakęs, kad per incidentą su E. Dragūnu nukentėjusiems policininkams darbovietė išmokėjo per 20 tūkst. eurų, vienas labai ilgai sirgo. Dabar šią sumą prašoma priteisti iš E. Dragūno.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 08 15:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt