penktadienis, spalio 2 d.
Telefonas diagnozuos lytines infekcijas
tiesa.com

Britanijoje pradėtas projektas eSTI2, kurio įgyvendinimo metu bus sukurti ekspres-diagnostikos rinkiniai, leisiantys lytines infekcijas nustatyti naudojant mobilųjį telefoną, praneša „PhysOrg“.

Kuriamus diagnostikos įrenginius sudaro nedidelė mikroschema („čipas“) su palaikymo programa, leidžianti prisijungti prie kompiuterio arba mobiliojo telefono. Patalpinus į „čipą“ šlapimo ar seilių pavyzdį, programa per 5-15 min. atlieka analizę ir nustato diagnozę.

Be diagnozės, vartotojas gauna rekomendacijas apie tolimesnius veiksmus, įskaitant galimybę užsiregistruoti pas artimiausią medicinos specialistą.

Pasak projekto vadovo iš Londono universiteto Tariq‘o Sadiq‘o, idėją sukurti asmeninės diagnostikos rinkinį paskatino augantis lytiniu keliu plintančių infekcinių susirgimų skaičius. Pagal šį rodiklį Britanija dabar yra tarp pirmaujančių Europoje: 2009 metais užregistruota apie 480 tūkst. naujų lytinių infekcijų atvejų, daugiau nei pusė iš jų – jaunesniems nei 25 m. asmenims.

T.Sadiq‘o teigimu, projekto tikslinė grupė – daugiausiai paaugliai ir jaunuoliai, kurie dažnai drovisi kreiptis pas gydytoją, bet su malonumu naudojasi naujausiomis technologijomis.

Projekto eSTI2 finansavimu rūpinasi 7 organizacijų grupė pavadinta Britanijos klinikinių tyrimų susivienijimas. Jai priklauso ir valstybinės, ir privačios organizacijos. Bendra projekto investicijų suma sudaro 4 mln. svarų.

Planuojama, kad sukūrus įrangą, atlikus klinikinius bandymus ir pritaikius pacientų privatumo sistemą, rinkinius bus galima nusipirkti vaistinėse ir prekybos automatuose maždaug už 1 svarą.

2010 11 18 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt