šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
„Tesco“ įspėjo dėl išpūstų kainų
tiesa.com

Vieno iš didžiausių prekybos tinklo „Tesco“ vadovybė perspėjo užsienio tiekėjus dėl didinamų kainų pasinaudojus svaro sterlingo kursu JAV dolerio ir euro atžvilgiu.

Tinklo vadovas Dave’as Lewisas tikina, jog kai kurių populiarių produktų tiekėjai iš užsienios dirbtinai pučia savo kainas prisidengdami valiutų kursų svyravimu, mat po referendumo krito svaro sterlingo vertė. Po referendumo jai sumažėjus net 16 proc. įkainius už produkciją nori kelti kelios kompanijos, registruotos Europoje ir JAV, nors gamyba vyksta JK.

Anot D. Lewiso, tiekėjai iš tikrųjų nepatiria nuostolių, kuriuos reikėtų kompensuoti didinant kainą – jie esą kelia įkainius tik norėdami nuraminti savo investuotojus ir bando išpūsti kainas pasinaudoję valiutų kursų svyravimais.

„Viskas, ko prašome – neverskite pirkėjų išleisti daugiau kalbėdami apie valiutų kursą“, – sakė didžiausio JK mažmeninės prekybos tinklo vadovas.

Praėjusią savaitę kito prekybos tinklo – „Sainsbury’s“ vadovas taip pat viešai kreipėsi į aukštesnėmis kainomis grasinančius tiekėjus: jie esą neturėtų perkelti valiutų svyravimų sukeltų sunkumų ant vartotojų pečių, mat tiekėjų pelningumas yra didesnis nei prekybos centrų.

Kritus svaro kursui padidėjo į JK importuojamų prekių kaina, o iš šalies ekportuojama produkcija užsienyje tapo pigesnė.

Tiekėjai reikalauja kelti maisto produktų kainas parduotuvėse

Dėl „Brexit“ trūksta maisto produktų

2016 11 18 10:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt