pirmadienis, rugsėjo 21 d.
„Tesco“ sukčiavimo byla stringa
tiesa.com

Iki rudens atidėtas svarstymas bylos, kurioje didžiausias Jungtinės Karalystės prekybos tinklas „Tesco“ kaltinamas buhalterinių duomenų klastojimu siekiant sau naudos.

Teismas jau buvo pasirengęs atversti bylą šią savaitę, tačiau tuomet pranešta, kad posėdžiuose dėl sveikatos sutrikimo negali dalyvauti vienas iš kaltinamųjų – buvęs prekybos tinklo finansų direktorius Carl’as Rogberg’as patyrė širdies smūgį ir gydomas ligoninėje.

Dėl to bylos svarstymas atidėtas iki rugsėjo.

Kartu su C. Rogberg’u dėl galimo sukčiavimo kaltinimai pareikšti buvusiam „Tesco“ Jungtinės Karalystės padalinio vadovui Chris’ui Bush’ui ir tinklo komercijai iki skandalo vadovavusiam John’ui Scouler’iui.

Trijulė kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu, kad būtų galima pateikti geresnius „Tesco“ rodiklius ir siekiant patrauklumo finansinėse rinkose 2014 metais. Manoma, kad tuomet finansinės ataskaitos rodė 250 mln. svarų sterlingų didesnį „Tesco“ pelną nei jis buvo iš tikrųjų.

Šiems įtarimams išlindus į dienos šviesą, kaltinamieji buvo priversti palikti aukštus postus, o nagrinėjant bylą prieš juos liudijo buvę kolegos ir naujieji vadovai.

Remiantis paskutiniais duomenimis, 6,5 tūkst. parduotuvių valdantis „Tecso“ per praėjusius metus uždirbo beveik 60 mln. svarų sterlingų.

2018 02 06 15:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt