ketvirtadienis, birželio 24 d.
Tėvai moka savo vaikams pinigus, kad šie nesinaudotų telefonais
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Beveik ketvirtadalis tėvų savo atžaloms yra davusios pinigų, kad šie bent kiek laiko praleistų nespoksodami į išmaniuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius ar planšetes, rodo naujausia apklausa. Kiti tėvai „papirkinėja“ savo vaikus, kad šie eitų laiku miegoti ar paruoštų namų darbus.

„Halifax“ apklausoje dalyvavo daugiau nei 500 tėvų. 23 proc. jų vaikams nuo 8 iki 15 metų yra davę pinigų, kad šie bent šiek tiek laiko praleistų nesinaudodami elektronikos prietaisais. Tiesa, pinigus, kuriuos gauna iš tėvų, vaikai išleidžia toms pačioms technologijoms, žaidimams, filmams ar televizijos transliavimo paslaugoms.

Vaikai per savaitę vidutiniškai gauna 7,71 svarus kišenpinigių. Ši suma per metus padidėjo, mat 2018-aisiais savoms išlaidoms skirta pinigų suma siekė 7,01 svarus.

Taip pat 20 proc. tėvų pinigus yra pasitelkę norėdami laiku paguldyti savo atžalas į lovas, o 15 proc. tėvų papirkinėjo vaikus, kad šie laiku užbaigtų savo namų darbus.

Dar didesnis kiekis tėvų vaikams moka už namų ruošos darbus, tokius kaip kambario susitvarkymas, skalbinių sudėjimas ar dulkių valymas. Už tai mokėjo net 60 proc. tėvų.

Kalbant apie tai, kur vaikai tuos pinigus išleidžia, 42 proc. apklaistųjų už kišenpinigius perka saldumynus, 31 proc. juos išleidžia žaidimams, o 30 proc. oerka žaislus.

Daugiau nei 90 proc. apklausoje dalyvavusių tėvų teigia skatinantys savo mažuosius pinigus taupyti, tačiau ne visi vaikai taip daro.

2019 08 13 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt