ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Th. May: „Kovosime su teroru, kad ir kas būtų atsakingas“
tiesa.com

Po pirmadienį įvykdyto dar vieno teroristinio išpuolio, Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May žadėjo kovoti su terorizmu ir ekstremizmu, „kad ir kas būtų už tai atsakingas“.

Kalbėdama prie savo rezidencijos, Downing gatvėje pažymėtos dešimtu numeriu, Th.May sakė, kad ši ataka yra „priminimas, jog terorizmas, ekstremizmas ir neapykanta įgyja daug pavidalų, o mūsų apsisprendimas su jais kovoti privalo būti toks pat, kad ir kas būtų už tai atsakingas“.

Premjerė pabrėžė, kad sekmadienį naktį įvykdytas išpuolis, kuris nusinešė vieno žmogaus gyvybę ir sužeidė dar dešimt, yra „lygiai toks pats šlykštus kaip ankstesni“, turėdama omenyje tris islamistų šiais metais Londone ir Mančesteryje įvykdytas atakas. Per jas žuvo 35 žmonės, dar apie 200 buvo sužeisti.

Naujausia ataka buvo „nutaikyta prieš paprastus ir nekaltus žmones.. Šįkart – prieš Britanijos musulmonus, išėjusius iš mečetės“, sakė ji. Premjerė pridūrė, kad policija užtikrins visą mečetėms reikalingą papildomą apsaugą.

„Tai buvo ataka prieš musulmonus netoli jų maldos namų. Kaip ir bet kuris terorizmas, kad ir kokio būtų pavidalo, jo pagrindinis tikslas toks pats: jis siekia mus suskaldyti“, – pabrėžė Th.May.

„Iki šiol mūsų šalyje buvo per daug tolerancijos ekstremizmui ... įskaitant islamofobiją“, – sakė ji.

Premjerė taip pat paskelbė įkursianti naują komisiją kovai su ekstremizmu, kaip dabar yra kovojama su rasizmu.

2017 06 19 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt