trečiadienis, sausio 20 d.
Th.May pasakė, kada pradės derybas su ES
tiesa.com

Vyriausybė neaktyvuos 50 Lisabonos sutarties straipsnio tol, kol visa Jungtinė Karalystė nesuras vieningo, visus tenkinačio sprendimo.

Birželio 23 dieną vykusiame referendume JK nusprendė, jog nori palikti Europos Sąjungą. Tačiau Škotija, Šiaurės Airija ir Londonas balsavo už tai, jog šaliai reikėtų likti ES sudtyje. Škotijos pirmoji ministrė N.Sturgeon sakė norinti, kad jos šalis liktų ES nare ir neatmetė galimybės surengti antrąjį referendumą dėl nepriklausomybės. 

Naujai paskirta JK premjerė Theresa May vakar, liepos 15 dieną susitiko su Škotijos pirmąja ministre N.Sturgeon. Po susitikimo T.May sakė, jog neaktyvuos 50 Lisabonos sutarties straipsnio ir nepradės oficialių dėrybų dėl pasitraukimo iš ES tol, kol nesuras bendro sprendimo, tinkančio ir Škotijai, ir likusiai JK. 

Theresa May sakė: „Škotija man yra labai svarbi ir aš tikiu Jungtine Karalyste. Aš ką tik turėjau labai produktyvų ir pozityvų pokalbį su pirmąja ministre N.Sturgeon ir ją užtikrinau, jog noriu, kad Škotija dalyvautų pasitarimuose dėl ES. Kaip ir minėjau, aš nepradėsiu oficialių dėrybų dėl pasitraukimo iš ES tol, kol mes nesurasime visai JK  palankaus sprendimo.“

2016 07 16 08:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt