sekmadienis, lapkričio 1 d.
Tiekėjai reikalauja kelti maisto produktų kainas parduotuvėse
tiesa.com

Krentančio svaro sterlingo kurso pasekmes greitai gali pajusti plačiosios masės: didžiųjų prekybos centrų maisto produktų tiekėjai ragina branginti prekes.

Tiekėjai, ypač tie, kurie glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjungos rinkomis ir yra jautrūs valiutų kurso svyravimams, patiria didžiulius nuostolius svarui sterlingui po referendumo euro atžvilgiu atpigus jau apie 18 eurocentų ir 18 proc. prieš JAV dolerį.

Norėdami kompensuoti patiriamus nuostolius jie kreipiasi į prekybos centrus ir reikalauja kelti kainas, o šie savo ruožtu to neskuba daryti nenorėdami erzinti klientų, kurie populiariausių prekių kainų pokyčiams yra itin jautrūs.

Dabar prekybos centrai jaučia spaudimą iš dviejų itin britų mėgstamų prekių gamintojų: žuvies pirštelių „Bird’s Eye“ ir bulvių traškučių „Walker“, kurių gamyklas valdo JAV kompanijos.

„Ilgą laiką buvome atviri pasiūlymams ir laukėme, tačiau negalime toliau patirti praradimų. Jeigu prekybos centrai nesutiks su mūsų sąlygomis, bus imtąsi kitų priemonių, pavyzdžiui, mažinamos pakuotės: vietoj 12 žuvies pirštelių bus 10, vietoj 20 – 18“, – vardijo „Bird’s Eye“ gaminančios bendrovės atstovas Wayneas Hudsonas.

Kol kas neaišku, koks bus galutinis prekybos centrų ir gamintojų susitarimo rezultatas, tačiau apie kainų augimą dėl svaro sterlingo kurso jau anksčiau yra prabilę „Tesco“ ir „Morrisons“ tinklų atstovai.

Liaukitės valgę avokadus. Tučtuojau!
 
Labdaros pokylyje Londono lietuviai aukojo Lietuvos vaikams (foto galerija)

2016 11 06 14:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt