ketvirtadienis, liepos 9 d.
Tikrinkite namus – JK plinta kraujasiurbiai parazitai
tiesa.com

Šią vasarą Jungtinėje Karalystėje pastebimas išskirtinai didelis patalinių blakių antplūdis – kraujasiurbiai parazitai plinta ne tik viešajame transporte, bet ir namuose.

Vabzdžiai, kurių įkandimas sukelia nedidelį, tačiau įkyrų skausmą ir niežulį bei palieka nedidelę žaizdelę, šiemet sutinkami dažniau nei ankstesnėmis vasaromis. Neabejojama, kad jų antplūdis susijęs su karštais orais, sudarančiais palankias sąlygas parazitams daugintis.

„Įprastai šių vabzdžių reprodukcinis ciklas trunka 18-21 dieną, o aukštesnėje temperatūroje jis sutrumpėja vos iki 8-9 dienų“, – paaiškino parazitų naikinimo kompanijos atstovas Davidas Cainas.

Anot jo, didžiausio patalinių blakių (angl. – bedbugs) antplūdžio galima tikėtis per ateinančius 1-2 mėnesius, jos labiausiai plinta tankiai apgyvendintose vietovėse, todėl jų į namus galima parsinešti ne tik iš bendro naudojimo patalpų, bet ir viešojo transporto.

Šie parazitai yra aktyvūs naktį, todėl dažniausiai kanda miegantiems žmonėms, kurių kraujas yra vabzdžio mitybos šaltinis. Jų įkandimas žmogaus odoje palieka nedidelę žaizdelę ir sukelia įkyrų niežulį, todėl jeigu po nakties labai daug kasotės, verta pasitikrinti, ar namuose neįsiveisė šie kraujasiurbiai.

Nedideli (4-5 milimetrų) vabzdžiai pastebimi plika akimi, tačiau dieną jie slapstosi įvairiausiuose plyšiuose. Šiuos parazitus galima išnaikinti specialiomis priemonėmis, jie neatsparūs vėsiam orui: kiaušinėliai ir vabzdžiai žūva jau tada, kai temperatūra nukrenta iki 13 laipsnių.

[10251]

[10252]

[10253]

JK užplūdo mažieji vampyrai

2018 08 20 11:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt