pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Trečdalis šunų Britanijoje turi erkių
tiesa.com

Atsitiktine tvarka patikrinus Jungtinėje Karalystėje laikomus šunis paaiškėjo, jog net trečdalis iš jų turi erkių. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, jog erkes šunys gali pasigauti gyvendami tiek mieste, tiek už miesto.

 Bristolio Universiteto specialistai, kurie projekto „Big Tick“ metu apžiūrėjo 15 tūkst. šunų, nustatė, jog 31 proc. turėjo erkes. Daugiausia tokių atvejų buvo užfiksuota šalies pietvakariuose, Rytų Anglijoje bei Škotijoje.

Tyrimo vadovas, profesorius Richard Wall sakė: „Labiausiai neramina tai, kad vis daugiau šunų turi erkių, o jos perneša įvairias ligas, kurios gali sukelti mirtiną pavojų.“ Erkės gali platinti daugybę užkrečiamų ligų, tarp jų ir Laimo ligą, kuri gali baigtis mirtimi. Taip pat erkės platina ir naują, neseniai atrastą parazitą, kuris šunims turi tokias pat pasekmės kaip ir Laimo liga.

Pasak tyrimo, padidėjęs erkių skaičius siejamas su drėgnomis ir šiltomis pastarųjų metų žiemomis, mat toks oras erkėms yra itin palankus ir jos turi daugiau laiko daugintis ir išgyventi.

2016 09 02 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt