sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Turtingiausio Lietuvos kunigo turto išklotinėje – dvaras, žirgynas ir milijonas
tiesa.com
LNK
Laida KK2

Šį antradienio vakarą, 19.30 val., populiari LNK laida KK2 pakvies į ekskursiją po turtingiausio Lietuvos dvasininko valdas.

Kunigas Rimantas Gudelis – netradicinis dvasininkas. Vaikšto be skaistutės. Pasaulietiniais drabužiais. Ir yra labai turtingas. Turtingiausias Lietuvos kunigas. Portalo „Delfi“ sudarytame turtingiausių valstybės tarnautojų reitinge R. Gudelio turtas vertinamas 1 mln. 400 tūkst. eurų. Remiantis oficialiais Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, kunigo turtas šiek tiek mažesnis. Klebonui liūdna, kad turtingiausių sąraše už jį aukščiau Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sūnūs. „100 turtingiausių politikų, tarnautojų ir visokių valdininkų ir... septyniolikta vieta... O čia Dainius Matijošaitis stovi, Kauno mero sūnus, o mane nukėlė tiktai į 76 vietą (VMI sąrašas), ar jūs nesinervuotumėte? Nelengva…“ – šį antradienio vakarą 19.30 val. LNK laidoje KK2 laidoje turtingiausiųjų sąrašus narplios kunigas R. Gudelis.

R. Gudeliui priklauso garsusis Bistrampolio dvaras. Devyni su puse hektaro žemės. Septyni dvaro pastatai. Žirgynas. „Jeigu norėtum daryt verslą, tikrai aš visiems verslininkams patariu – neinvestuokit pinigų į dvarą. Dvaras yra investicija į Lietuvos kultūrą, ir čia tikrai nėra jokios piniginės grąžos“, – po savo valdas vedžiodamas KK2 žurnalistus verslo dėsnius dėstė kunigas Gudelis.

Bistrampolio dvaras nuomojamas vestuvėms ir įvairioms šventėms. Dvaras gali priimti 64 svečius, juos aptarnauja 34 darbuotojai. Prieš kelerius metus Bistrampolio dvaras buvo patekęs į skandalą. Jame atrastos dingusios senojo Gedimino prospekto grindinio plytelės: „Prieš kažkiek metų prie mero Zuoko buvo išmestas visas granitas iš Gedimino prospekto. Iš tų likučių mes pasidarėm tą takelį ir savo karietinę, dabar mes tą takelį vadinam Gedimino prospektu. Mūsų vadybininkas turėjo užduotį surasti granito, kuris rinkoj pats pigiausias, pasirodo, šitas likutis, užpajamuotas likutine verte, buvo pats pigiausias. Ir mes jį nusipirkome“, – takelio kilmės net neslėpė kunigas Gudelis.

Savo parapijiečius kunigas Rimantas lanko tik savaitgaliais. Jis – užsiėmęs žmogus. Daug keliauja – buvo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Argentinoje, Kinijoje, o iš Palestinos parsigabeno Šv. Onos skulptūrą, kuri dabar eksponuojama Bistrampolio dvare. „Viskas, kas krikščioniška, jie išmetė lauk. Jie išmetė ir šitą Onutę kaip nereikalingą. Aš nusprendžiau, kad šita Onutė, nereikalinga, išmesta, kadangi mes dvarą iš atliekų kūrėm, nusprendžiau, kad ji turi stovėti Bistrampolio dvare. Jei turit sunkumų šeimos klausimais, tai galit ranką, galvą paglostyt, sako, padeda.“

Šventoji Ona yra šeimų globėja. Jai meldžiasi daugiavaikės šeimos. Prie Šv. Onos skulptūros žmonės aukoja aukas. Kunigas R. Gudelis kartais jas susirenka. „Kartais, kai labai pritrūkstu pinigų, o jų dažnai čia trūksta, aš imu juos ir surenku. Patys žmonės žino, kad aš vargingai gyvenu, tai biški tų centų“, – rinkdamas eurų centus prie šventos skulptūros KK2 laidai guodėsi kunigas.

2020 02 11 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt