trečiadienis, liepos 6 d.
Ukrainos kino kūrėjai per Kanų premjerą protestavo prieš Rusijos karą Ukrainoje
Alfa.lt
Scanpix
Ukrainiečių režisieriaus Maksymo Nakonechni filmo „Butterly Vision“ kūrimo komandos nariai trečiadienį ant raudonojo kilimo protestavo prieš tebesitęsiantį karą Ukrainoje

Sirenos aidėjo, žmonių veidai buvo cenzūruojami, bet tai ne Ukraina. Tai Kanų kino festivalis, skelbia Nypost.

Ukrainiečių režisieriaus Maksymo Nakonechni filmo „Butterly Vision“ kūrimo komandos nariai trečiadienį ant raudonojo kilimo protestavo prieš tebesitęsiantį karą Ukrainoje.

Priešais Salle Debussy, antrąjį pagal dydį Kanų teatrą, komanda, įskaitant prodiuseres Darją Bassel ir Jelizavetą Smit bei aktorę Ritą Burkovską, laikė plakatą su užrašu „Rusai žudo ukrainiečius. Ar kalbėti apie šį genocidą jus įžeidžia, ar neramina?“

Ant raudonojo kilimo laiptų girdimos sirenos turėjo simbolizuoti aviacijos antskrydžius Ukrainoje, o protestuotojai ant veidų laikė lenteles su „jautriu turiniu“.

Jie ne tik demonstravo tebesitęsiančius niokojimus Ukrainoje, bet ir bandė parodyti Rusijos cenzūros mastą.

Filmas „Drugelio vizija“ nagrinėja panašią idėją, nors ir išgalvotame pasaulyje. Nors filmas vyksta prieš dabartinį karą, jame išsamiai aprašoma moters, kuri pabėga iš Rusijos ir grįžta į Ukrainą po karo nelaisvės, kelionė.

Tačiau tai ne pirmas politinis pareiškimas kino festivalyje. Gegužės 20 d. neįvardyta moteris išsirengė nuogai ant raudonojo kilimo, protestuodama prieš daugybę kaltinimų, kad Rusijos kariai užpuolė ukrainietes.

Jos kūnas papuoštas Ukrainos vėliavos spalvomis ir ant pilvo dažais parašyta „baik mus prievartauti“, tačiau greitai ją uždengė striukė, o prieš George'o Millerio filmo „Trys tūkstančiai ilgesio metų“ premjerą ją išnešė apsauga.

Tada gegužės 22 d. Ali Abbasi filmo „Šventasis voras“ peržiūroje moterys iš feministinio judėjimo „Les Colleuses“ sukūrė savo politinį pareiškimą. Jos panaudojo dūmų prietaisus, kad sukeltų reginį, nes išleido reklamjuostę, kurioje buvo išvardytos 129 moterų, kurios nuo ankstesnio kino festivalio buvo smurto šeimoje aukos Prancūzijoje, vardai.

Sulaukusios didelio atgarsio demonstracijos surengtos po to, kai praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis atidarė kino festivalį, išryškindamas išgalvotų filmų apie karą panašumų su besitęsiančia krize jo šalyje.

2022 05 26 17:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt