šeštadienis, birželio 6 d.
Už peilio nešiojimąsi - kalėjimas
tiesa.com

Londoniečiai reikalauja griežtesnių bausmių žmonėms, su savimi besinešiojantiems peilius. Apklausa atskleidė, kad 8 iš 10 sostinės gyventojų norėtų pakeisti esamą įstatymą ir už jo pažeidimą bausti griežčiau.

 Dauguma respondentų pritaria šiuo metu Europos Parlamente svarstomam siūlymui už peilio nešiojimąsi ir naudojimą viešose vietose bausti laisvės atėmimu. Kai kurių įsitikinimu, nusižengusieji galėtų būti ne tik įkalinti, bet ir gauti papildomų bausmių. Mažiau nei vienas procentas londoniečių svarsto, jog įkalinimas už šaltuoju ginklu laikomo peilio nešiojimąsi – per griežta bausmė.

Naujoji pataisa siūlo už grotų siųsti nusikaltėlius, du kartus suimtus už nusižengimus, naudojant peilį bei griežčiau bausti nusižengusiuosius pirmąjį kartą. Apklausą atlikusi organizacija „YouGov“ pabrėžia, kad šiam planui pritaria 35 proc. londoniečių, kai 46 proc. mano, kad tokia bausmė vis dar būtų per švelni.

Liberaldemokratai nepritaria naujam pasiūlymui teigdami, jog ši pataisa apsunkintų gaujų nusikaltimų tyrimus. Be to, sugriežtintos bausmės nesumažintų nusikaltimų naudojant šaltuosius ginklus.

„YouGov“ atstovo Hazelio Tetsillio teigimu, sostinės gyventojai palaiko griežtesnes bausmes nusikaltėliams, tad artėjant rinkimams panašių politikų pasiūlymų tik daugės: „Įstatymai ir tvarka – viena opiausių problemų, tad artėjant rinkimams rasis ir daugiau naujovių. Dauguma londoniečių mano, kad bausmės už peilio nešiojimąsi bei panaudojimą nusikalstant – atlaidžios, tad akivaizdu, kad žmonės nori matyti griežtesnį jų pritaikymą“.

Naujausiais statistiniais duomenimis, šiemet Londone mirtinai subadytas 31 žmogus, 16 iš jų – paaugliai. Londone laisvės atėmimo bausme už peiliu padarytus nusikaltimus buvo nubausti 7 proc. nusikaltėlių.

2014 08 11 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt