šeštadienis, birželio 6 d.
Užkandžių gamintojai privalės apmokėti sveikatingumo kampanijas
tiesa.com

Didžiosios Britanijos užkandžių gamintojai privalės apmokėti sveiką gyvenimo ir maitinimosi būdą propaguojančias kampanijas, tačiau ir toliau nereguliuojami galės tiekti rinkai riebius, saldžius ir druskos pertekliumi pasižyminčius produktus.

JK sveikatos ministras Andrew Lansley pranešė, kad gazuotų gėrimų, saldumynų bei užkandžių gamintojai nebus papildomai apmokestinti, tačiau privalės finansuoti viešas sveikatingumo kampanijas, skelbia „Daily Mail“.

 
 
Ministras pareiškė, kad vyriausybė negali gyventojams nurodyti, kokį maistą rinktis, tačiau linkusi skatinti juos rinktis sveikus produktus, užuot kimšus „šlamštmaistį“.
 
„Kalbame ne apie gerą ar blogą maistą, sportavimą ar tinginystę. Drausdami prekiauti užkandžiais ar gazuotais gėrimais priverstume šiuos gamintojus užsidaryti. Šito mes nesiekiame. Siekiame paskatinti žmones pačius pagalvoti ir rinktis sveikesnį gyvenimo būdą“, – kalbėjo jis.
 
Vyriausybės suplanuotos sveiko gyvenimo būdo skatinimo kampanijos į savo programas įtrauks tokius gigantus kaip „Cadbury“, „Mars“ ir „Coca-Cola“, ir šie turės jas finansuoti.
 
Nacionalinio nutukimo forumo atstovas Tam Fry sakė: „Tai tik pinigų melžimas iš turtingų „šlamštmaisčio“ gamintojų nutaisius protingą veido išraišką, tikintis papildyti ištuštėjusį Sveikatos departamento iždą“.
 

2010 07 22 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt