trečiadienis, liepos 6 d.
V. Kernagio gimtadienio proga – naujai suskambo populiariausia jo daina
Alfa.lt
Archyvas
Vytautas Kernagis

Gegužės 19-ąją Vytautui Kernagiui būtų suėję 71-eri. Ta proga gerbėjai kviečiami prisiminti maestro su dainomis, filmu ir netikėčiausiose vietose suskambančia Kernagio muzika. Legendinis artistas svarbus visiems kartu su juo kūrusiems ir vėlesnės kartos atlikėjams. Tarp jų – dainų autorei ir atlikėjai Gabrielei Vilkickytei. Gabrielė naujai atliko vieną populiariausių maestro dainų.

Per daugiau nei keturis veiklos dešimtmečius Vytautas Kernagis sukūrė kelis šimtus įsimintinų dainų pagal savo bei poetų Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio, Juozo Erlicko, Dalios Saukaitytės eiles, iš kurių viena ryškiausių – „Mūsų dienos kaip šventė“. Rūtos Oginskaitės knygoje „Nes nežinojau, kad tu nežinai“ rašoma, kad daina Kernagio nuomone, turėjo būti „pokštas su truputėliu ironijos“, tačiau ėmę dainuoti, artistai pajuto, kad publikai nejuokinga – gerbėjams gera klausytis šios dainos. Koncertas po koncerto, ir Kernagis nuslėpė ironiją, o ši daina galiausiai tapo džiaugsmo himnu.

Šios gerai žinomos dainos netikėtu atlikimu nustebino atlikėja Gabrielė Vilkickytė: „Vytauto Kernagio indėlis Lietuvos muzikai yra labai reikšmingas. Jis buvo išskirtinis artistas, įkvėpęs ne vieną atlikėją. Man asmeniškai jis svarbus dėl akordų progresijos – paprastų, tiesmukų akordų, kurie eina tiesiai prie esmės“. Gabrielė mažorinį kūrinį perdainavo minoru – iš šviesios, džiaugsmingos į liūdnesnę versiją ir taip suteikė dainai visai kitą prasmę. „Ši daina mano atminty ir dūšioj yra apie šventišką lingavimą už stalo, bet karo kontekste ją išgirdau visiškai kitaip: tarytum tokia žaisminga laisvės daina nusilenktų Ukrainai ir iš solidarumo suskambėtų minore.“

Gegužės 19–22 d. Vytauto Kernagio muzika suskambės ir netikėtuose formatuose. Dviejuose Lietuvos miestuose – Kupiškyje ir Radviliškyje – dainuojantys miestų fontanai paruošė ypatingą vandens ir šviesos šokį pagal Vytauto Kernagio dainas.

Ne vieną Vytauto Kernagio dainą primins ir dokumentinis filmas „Kernagis“. Namų kino platforma „ŽMONĖS Cinema“ prisideda prie Vytauto Kernagio gimtadienio paminėjimo ir kviečia prisiminti maestro būtent su filmu. Nuo gegužės 19 d. platformoje atsiras galimybė pamatyti režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinį filmą „Kernagis“, kurį Lietuvos kino teatruose jau spėjo pamatyti daugiau nei 23 tūkstančiai žiūrovų.

Tai – pirmasis dokumentinis pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį. Tai vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis ir visos jo kartos dienoraštis. Filme iš paties maestro bei jo bičiulių video kamera nufilmuotų kadrų ir pokalbių, niekada neskelbtų kino archyvų, koncertų ir garsių šou už kadro likusios medžiagos konstruojamas nematytas V. Kernagio portretas.

Filmą „Kernagis“ žiūrovai vis dar turi galimybę pamatyti ir kino teatre. „Pasaka“ maestro gimtadienio proga gegužės 19–22 d. suplanavo dažnesnius filmo rodymus.

2022 05 19 12:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt