penktadienis, liepos 10 d.
Vaikai nepritaria tėvų gyvenimui nelaimingoje santuokoje
tiesa.com

Sprendimas likti santuokoje dėl vaikų partneriams yra įprastas. Daugelis porų pasiryžta nesiskirti ir gyventi nelaiminguose santykiuose galvodami, jog skyrybos pakenks jų atžaloms. Kaip teigė Theguardian.com, visgi taip manyti didelė klaida, nes net 80% vaikų teigia labiau pritariantys skyryboms nei tėvų pasirinkimui likti santuokoje tik dėl vaikų.

Šeimos teisės organizacija ,,Rezoliucija” (ang. family law organisation Resolution) paskelbė apklausos duomenis, atskleidusius, kad itin didelė dalis tėvų skyrybas išgyvenusių jaunuolių prieštarauja tėvų sprendimui aukoti laimę dėl vaikų. Nurodyta, jog anksčiau ar vėliau vaikai supranta sprendimo būtinumą ir susitaiko su esama padėtimi.

Apklausoje taip pat atskleista, kad vaikai jaučiasi atstumti ir neišklausomi skyrybų proceso metu. Jie teigė norintys žinoti visą su tuo susijusią informaciją, tačiau prievolė rinktis tarp tėvų jiems atrodo nepriimtina ir skaudinanti. Apie ketvirtadalis jaunuolių nurodė, jog jaučiasi esantys skyrybų priežastis.

Taip pat vaikai pareiškė išgyvenantys, kai jų tėvai ginčijasi ir kritikuoja vienas kitą jų akivaizdoje. Jaunuolių nuomone, tėvai turėtų ginčuose elgtis atsakingiau ir to nedemonstruoti vaikams. Organizacijos atstovas Jo’as Edwards’as tėvams patarė vykstant skyrybų procesui daugiau bendrauti su savo atžalomis, jų įsiklausyti ir vengti konfliktų jiems matant.

Atliktas tyrimas atskleidė ir tai, kad tėvams išsiskyrus daugiau nei pusės jaunuolių santykiai su tėčiais pablogėja. Dažniausiai vaikai lieka su motinomis, todėl jų ryšys yra sustiprinamas.

2015 11 23 10:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt