antradienis, rugpjūčio 11 d.
Vaikams JK pilietybė nesuteikiama dėl įdomių priežasčių
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje gimę ir augę vaikai gali negauti šios šalies pilietybės dėl kontraversiškai vertinamos valdžios įstaigų patikros.

Leidiniui „The Guardian“ pareikalavus vidaus reikalų ministerijos (Home Office) pateikti skaičiai rodo,

kad vidutiniškai vienam vaikui per savaitę pilietybė nesuteikiama dėl labai įdomios priežasties.

Jų prašymai atmetami remiantis „gero charakterio“ vertinimu – tai vienas iš kriterijų, kurį privalo atitikti kandidatas.

Neatitikus vertinimo reikalavimų apie JK pilietybę galima tik pasvajoti. Asmuo, bent kartą gyvenime sulaužęs įstatymus, jau nelaikomas „gero charakterio“ kriterijų atitinkančiu žmogumi.

Tačiau viena teisininkų bendrovė pastebėjo, kad valdžios įstaigos galimai piktnaudžiauja – dauguma atvejų, kai pilietybė nesuteikiama, sprendimas grindžiamas būtent šiuo kriterijumi.

Jis netaikomas vaikams iki 10 metų, o šią amžiaus ribą pasiekę vaikai jau tampa nepageidaujami.

„Dauguma atvejų mano klientai pilietybės negauna būtent dėl šios priežasties – menkiausias įspėjimas gali tapti pagrindu atmesti prašymą. Niekas nesigilina, kad tie vaikai yra iš socialiai pažeidžiamų šeimų“, – sakė Londone įsikūrusios teisininkų bendrovės „Bindmans“ atstovė Liz Barratt.

Šis kriterijus taikomas nuo 2006-ųjų. Skaičiai rodo, kad nuo to laiko neigiamą atsakymą dėl pilietybės išgirdo apie 400 dešimtmečių vaikų.

„Gero charakterio“ kriterijus kritikuojamas nuo pat jo taikymo pradžios, mat jis esą palieka galimybę subjektyviam vertinimui.

2018 09 21 13:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt