antradienis, birželio 15 d.
Vasariška M. S. Šimulynaitės fotosesija: negalėjau patikėti, kad vis dar taip galiu
Alfa.lt

Baltijos Baleto teatro (BBT) įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė, kaip solistė, profesionalią baleto sceną paliko prieš 12 metų. Visgi meilė šiam aristokratiškam šokiui yra nepavaldi laikui ir panašu ne tik tai. Moteris vis dar gali atlikti sudėtingas baleto figūras, kurių visą seriją „pagavo“ fotografas Valdas Aglinskas.

Žinoma choreografė prisipažįsta, kad apie fotosesiją šokio tematika pasvajojusi ne vienos kelionės metu, kai prieš akis atsiverdavo nuostabūs gamtos „deimantai“. Pagaliau atsirado ir tinkamas laikas, ir vieta, ir žmonės idėją įgyvendinti.

„Fotosesija nebuvo iš anksto suplanuota, ji gimė spontaniškai atostogaujant pajūryje. Valdas net ir ilsintis ima su savimi fotoaparatą, o aš itin stipriai jaučiu šokio pulsą, kai į vieną visumą susijungia visos gamtos stichijos. Taip vienoje nuostabiausių lokacijų Lietuvoje natūraliai pasinėrėme į kūrybinį procesą ir tiesiog žiūrėjome, kas iš to išeis“, – pasakoja M. S. Šimulynaitė.

Abu kūrėjai tikina, kad galutinis rezultatas pranoko lūkesčius, o kai kurie kadrai ne tik kad nustebino, bet ir sukėlė nostalgiškus jausmus.

„Fotografija unikali tuo, kad gali pamatyti tai, kas nematoma plika akimi. Fiksuojant šokį, judesį, emociją – toji „magija“ dar labiau akivaizdi. Išvydusi fotosesijos nuotraukas nustebusi klausdavau – Ar čia tikrai aš? Aš dar taip padarau? Vis dėlto šiek tiek apima kartėlis, kad tokių kadrų pasidaryti nebuvo galimybės tuomet, kai buvau tinkamoje formoje ir šokau Skandinavijos teatruose. Tad dabar labai branginu tokias įamžintas akimirkas“, – sako M. S. Šimulynaitė.

Mintys surengti parodą šokio tema kol kas atidedamos ateičiai. Visgi keletas ryškesnių kadrų kabės ant BBT studijos sienų arba bus panaudoti reklaminei medžiagai prikeliant baleto pastatymą „Vaivos juostą“. Pastarasis spektaklis, kurtas pagal Vinco Krėvės-Mickevičiaus kūrinį, glaudžiai siejasi su fotosesija, nes libreto veiksmas vyksta Baltijos pajūryje. 

2020 07 15 10:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt