sekmadienis, balandžio 11 d.
Velykų proga ir vėl prisiminsime šv. Joną Paulių II-ąjį bei jo viešnagę Lietuvoje
Alfa.lt

Grupė „Il Senso“ Lietuvos žmonėms siunčia ypatingą velykinį muzikinį sveikinimą – kūrinį „Kai tik į tave kreipiuos“, sukurtą šv. Jono Pauliaus II-ojo poetinės maldos pagrindu ir jo vaizdo klipą.

Jaunieji operos solistai Ieva Barbora Juozapaitytė, Indrė Anankaitė, Laimonas Bendaravičius, Kasparas Damulis, susibūrę į vokalinę grupę „Il Senso“ (liet. – „Prasmė“) didžiosios prisikėlimo šventės proga sumanė klausytojams ir žiūrovams parengti unikalią dovaną. Tai – lietuvių tautos ypač mylimo ir gerbiamo popiežiaus poetinės maldos pagrindu sukurtas ypatingą kūrinys. Muziką dainai, kurios originalus pavadinimas „La Tua Semplicita“ sukūrė A. Galbiati, J. Frankel, G. Rinaldi, o lietuviškojo teksto autorė – Jurga Čekatauskaitė, kuri ypatingai jautriai ir talentingai perteikė Šv. Jono Pauliaus kūrinio prasmę.

Pagerbdami prieš šešiolika metų mus palikusio Šv. Jono Pauliaus atminimą, jaunieji dainininkai drauge su muzikais Elena Daunyte (violončelė), Joana Daunyte (arfa) ir Rimvydu Mitkumi (fortepijonas) šią dainą atliko ir nufilmavo po Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios skliautais. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Būtent čia, Lietuvoje lankęsis popiežius, 1993 m. rugsėjo 5 d. ištarė šiuos dvasingus ir paskatinančius žodžius: ,,Kultūros ir mokslo žmonės labiau nei kiti atsakingi, kad protui nebūtų užtveriamas kelias, vedąs paslapties link.”

Pasak grupės „Il Senso” narių, Šv. Velykos, skelbiančios Kristaus prisikėlimą, pavasarį ir atgimstančią gamtą yra ypatingas laikotarpis, kurio metu turime galimybę stabtelėti ir apmąstyti savo kelionę. Šv. Jonas Paulius sakė, kad nepaisant žmogaus sužeistos ir nuodėmingos prigimties, silpnumo ir vangumo, puikybės, tinginystės ir kitų ydų, žmogus turi ypatingą dovaną – galimybę mylėti, o meilės jausmas neatsiejamas nuo tikėjimo, nuolat rusenančio mūsų širdyse...

„Visa tai ir sudėjome į nuostabią dainą, kuri, tikimės, pasieks klausytojų ir žiūrovų širdis bei pripildys Velykų paslapties laukimą viltimi ir šviesa, kurios taip reikia visų mūsų šių dienų gyvenime...”, – viliasi I. B. Juozapaitytė.

Grupė „Il Senso” norėtų padėkoti visai kūrybinei komadai: garso režisieriams Kristijonui Noreikai bei Arūnui Zujui, vaizdo klipo kūrėjams Stefai Kilmanaitei ir Gediminui Uždaviniui, instrumentalistų trio: seserims Elenai ir Joanai Daunytėms bei pianistui ir aranžuotės autoriui Rimvydui Mitkui, grimo meistrėms Gabrielei Lileikaitei-Pavilionienei, Simonai Pakalnytei, artimiesiems bei visų mūsų šeimos nariams.

2021 04 02 10:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt