pirmadienis, kovo 8 d.
Verslas Arabijos pusiasalyje baigėsi kalėjimu iki mirties
tiesa.com

Turtingiausioje pasaulio šalyje veiklą pradėjęs britų verslininkas tikina susidūręs su nesąžiningais partneriais ir dėl to ilgam atsidūrė kalėjime, iš kurio nesitiki išeiti gyvas.

Prieš keletą metų Johnatan’o Nash’o vadovaujama bendrovė Kataro sostinėje Dohoje pradėjo teikti technines, komercines ir valdymo paslaugas vietos statybų kompanijoms.

Verslas sėkmingai startavo, o kol britas darbavosi už 4,1 tūkst mylių esančioje šalyje, jo šeima – žmona ir du mažamečiai vaikai liko Jungtinėje Karalystėje, Wycomb’o mieste.

Tačiau vėliau J. Nash’o vadovaujamoje bendrovėje kilo vidinių nesutarimų, lėmę finansinius trikdžius, dėl kurių kilo sunkumų atsiskaitant su partneriais. Norėdamas išspręsti kilusias problemas verslininkas kompanijoms už suteiktas paslaugas išrašė čekius.

Jis tikina, kad šioje šalyje taip elgtis įprasta norint užtikrinti mokėjimus ateityje.

Bet kai bankas atmetė J. Nash’o pasirašytus čekius dėl to, kad sąskaitoje nebuvo pakankamai pinigų, vyras buvo sulaikytas, jam buvo pateikti įtarimai sukčiavimu, o kol brito byla buvo tiriama, jis 3 metus praleido Dohos centriniame kalėjime.

J. Nash'as. detainedindubai.org nuotr.

Po ilgo laukimo J. Nash’as galiausiai sulaukė nuosprendžio, tačiau jis buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus – vyrą teismas įkalino net 37 metams.

48 metų J. Nash’as teigia, kad nesiekė sukčiauti ir tiesiog tapo nesąžiningų verslo partnerių žaidimų auka. Jis nesitiki, kad kada nors išvys laisvę.

„Nesu tikras, kad kada nors išeisiu į laisvę. Visi mano prašymai ir argumentai iki šiol yra ignoruojami, tikriausiai mirsiu kalėjime.

Daugiausiai skausmo sukelia mintis, kad daugiau nepamatysiu savo šeimos“, – sakė vyras, praėjusią savaitę kalbėjęs telefonu su vienu iš savo draugų.

J. Nash’o teigimu, turtingos šalies kalėjime sąlygos yra itin prastas – tenka miegoti ant plonų čiužinių, patiestų ant akmeninių grindų, ten knibžda tarakonai, tvyro netvarka, o vasarą kaitina toks karštis, kad žmonės alpsta.

Brito bylos jau ėmėsi viena labdaros organizacija, kuri įteikė raštą Kataro ambasadoriui Londone. Diplomatui pranešta, kad J. Nash’ui skirta neproporcingai griežta bausmė, dažniau taikoma už itin žiaurius nusikaltimus, o ne už tokį nusižengimą.

Teigiama, kad tiriant brito bylą padaryta teisinių klaidų, reikalaujama ją peržiūrėti.

Ši organizacija primena, kad Arabų pusiasalio šalyse įstatymai kai kuriais atvejais yra žymiai griežtesni nei JK, todėl tam tikras elgesys gali būti traktuojamas kaip itin griežtas nusižengimas. Ignoruodami šią aplinkybę į kalėjimus svetur kasmet patenka nemažai JK piliečių.

Kataras yra turtingiausia pasaulio valstybė pagal Bendrojo vidaus produkto dalį vienam gyventojui – kiekvienam šios šalies piliečiui tenka 129,360 JAV dolerių (apie 93,3 tūkst. £). Palyginimui, pagal šį rodiklį JK pasaulyje užima 26 vietą (31,4 tūkst. £.), Lietuva žengia 40 vietoje (23 tūkst. £).

Dubajuje išprievartauta britė sulaikyta už nesantuokinį seksą

2018 03 10 13:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt