antradienis, spalio 20 d.
Vilnietis per kelis mėnesius išbandė daug darbų: nuo šiukšlininko iki mokslinės laboratorijos darbuotojo
Alfa.lt

Vilnietis fotografas Linas Marcišauskas suprato, kad nežino, ką norėtų dirbt. Todėl per kelis mėnesius išbandė daugybę profesijų.

„Prisimenu vaikystėj, kai nesimokydavau, tikrai gąsdindavo, kad kasininku būsiu. Arba mokykis, arba busi šiukšliavežės krovėjas, būsi šiukšlininkas“, - šį trečiadienio vakarą, 19.30 val. LNK laidoje KK2 pasakos Linas Marcišauskas. Ir nustebins – šiukšlininko darbas bus tas, kurį jis savarankiškai išbandys. Bet pradėkime nuo pradžių.

Pradėjo Linas nuo maisto išvežiojimo. Kadangi įsidarbino vasario mėnesį – logistika ėjosi sunkiai, nes buvo slidu, keliskart apsivertė su maistu.

Po mėnesio Linas įsidarbino kepyklėlėje. Bandeles kepė tris dienas. „Esu bandelių mėgėjas 100% ir kol kas, kol valgau, nestorėju, bet kepykloj tikrai suvalgiau daug bandelių. Neskaičiavau, bet kepėm kasdieną tikrai labai daug cinamoninių bandelių“.

Po to Linas įsidarbino archeologu. Ir pajūryje, prie Olando kepurės kasinėjo žemes. Užėjus lietaus sezonui Lino kastuvo paslaugų archeologams nebereikėjo. Vaikinas tapo šiukšlių išvežiotoju.

„Jaučiausi kaip kitame pasaulyje. Tu gauni tą uniformą ir tu esi įstatomas į tvarkaraštį. Ir aš esu visiškai prie to nepripratęs, nes, kaip fotografas, aš turiu laisvą darbo grafiką“. Šiukšliavežių darbas sunkus. Reikia ne tik surinkti bet prie konteinerių išmėtytus šiukšlių maišus, bet ir išrūšiuoti atliekas. Be to, kas rytą reikia praeiti patikimumo testą papūsti į alko triūbelę.

Po šiukšlininko karjeros Linas vėl grįžo prie žmonių. Įsidarbino padavėju Šventojoje. Padavėjo darbas, pasirodo, labai pavojingas. Kuo daugiau alkoholio, tuo labiau Šventosios kurorto poilsiautojai tolsta nuo šventumo. Tiesa, padavėjo profesija viena pelningiausių. Galima gyventi vien iš arbatpinigių.

„Neatradau atsakymo, kaip tai veikia. Ar reikia būti geru padavėju, ar blogu? Nes, atrodo, tu stengiesi, o duoda 50 centų. O būna, vėluoji, nespėji, kažką pamiršti, ne ta alų įpili, ir palieka 5 eurus“.

Dabar, pasibaigus vasarai, Linas grįžo dirbti į patalpas. Dirba laboratorijoje. Vaikinas prisijungė prie studentų komandos, kuri dalyvauja tarptautiniame konkurse ir ieško kaip išgydyti tvenkinių žuvims atsiradusias ligas.

„Iš kaukių baliaus, kažkokio tai grotesko, atvykau į sterilią baltą aplinką su chalatais, pirštinėmis, genais ir DNR. Atrodo kaip sapnas, tas šuolis iš „Paršelio rojaus“ į laboratoriją, bet tuo pat jaučiu, kad man to labai reikia“.

Linas sako, kad darbus keičia ne dėl pinigų. Jam įdomu išbandyti kuo daugiau sričių ir profesijų subtilybėmis pasidalinti su visuomene Youtube bei Instagram tinkluose.

Visas pasakojimas - šį trečiadienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje KK2. 

2020 09 24 16:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt