šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Virš „Revolut“ tvenkiasi debesys: leido įvykti tūkstančiams potencialiai įtartinų sandorių
tiesa.com
flickr.nuotr.

Lietuvoje kilus ažiotažui dėl specializuoto banko licenciją gavusio startuolio „Revolut“, pastarasis neišvengia dėmesio ir užsienyje. Vienas iš perspektyviausių Didžiosios Britanijos technologinių startuolių yra kaltinamas pažeidžiant pagrindines bankininkystės taisykles, nes savo platformoje nesugebėjo užblokuoti tūkstančių potencialiai įtartinų transakcijų, rašo „Telegraph“.

Britų dienraščio gauti ir peržiūrėti dokumentai rodo, kad pernai tris mėnesius „Revolut“ buvo išjungęs automatizuotą sistemą, skirtą abejotiniems pinigų pervedimams sustabdyti. Dėl šios priežastis liepos–rugsėjo laikotarpiu Londone įsikūrusio startuolio skaitmeninės bankininkystės sistemoje galėjo įvykti tūkstančiai neteisėtų sandorių.

„Revolut“ 2018 m. pabaigoje pradėjo vidinį tyrimą po to, kai pranešėjas susisiekė su startuolio valdyba dėl rimtų problemų, susijusių su sankcijų atrankos sistema. 2018-ųjų rugsėjį Finansų valdymo institucijai (FCA) „Revolut“ teisės vadovas Tomas Hambrettas rašė: „Atlikus tyrimą padaryta išvada, kad pradinis sprendimas nutraukti sandorio sustabdymo mechanizmą buvo klaidingas ir lėmė kontrolės klaidą.“ Minėta sistema automatiškai tikrina klientų įrašus pagal oficialų sąrašą, kad nustatytų didelės rizikos sandorius ir pačius klientus, kurie pažymėti kaip „politiškai pažeidžiami asmenys“.

„Revolut“, kuris nuo 2015 m. sulaukė daugiau nei 3 mln. klientų visame pasaulyje, rugsėjį kreipėsi į FCA, kad informuotų atsakingus asmenis apie trijų mėnesių „nesėkmę“. Startuolio atstovų teigimu, jie išjungė dalį transakcijų atrankos sistemos po to, kad ši padarė 8 tūkst. „klaidingų teigiamų“ įvertinimų, neteisingai nustatydama teisėtus sandorius kaip įtartinus ir blokuodama pervedimus. FCA šiuo atveju apie situaciją sužinojo tik tuomet, kai „Revolut“ darbuotojas pasiskundė valdybai dėl sistemos deaktyvavimo ir dėl to, kad ji automatiškai neužblokavo įtartinų sandorių.

Startuolis sistemą įjungė tik rugsėjo 16 d. „Revolut“ atstovai taip pat nemano, kad išjungę sistemą pažeidė įstatymus. Visgi tai kelia klausimų dėl „Revolut“ gebėjimo sustabdyti sankcionuotus asmenis. Po to startuolis pateikė ataskaitą FCA ir Nacionalinei nusikaltimų agentūrai, kurioje įspėjo abi organizacijas apie įtariamą pinigų plovimą. Papildyta 11.30 Paaiškėjo, kad į FCA kreipęsis startuolio darbuotojas yra Peteris O'Higginsas, „Revolut“ finansų direktorius.

Britų dienraštis skelbia, kad jis sausio mėnesį atsistatydino iš pareigų. Kaip rašo „Telegraph“, P. O'Higginsas nusprendė palikti postą dėl jau anksčiau aprašytos situacijos, kai išjungus atitikties užtikrinimo sistemą galimai buvo atlikta tūkstančiai įtartinų transakcijų.

2019 03 04 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt