ketvirtadienis, liepos 16 d.
Visiškame skurde gyvena gerokai daugiau britų nei manyta
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje giliame skurde gyvena gerokai daugiau žmonių nei manyta anksčiau. Dėl per pastarąjį dešitmetį didėjusių energijos ir maisto kainų, 300 000 daugiau šalies gyventojų buvo nublokšti į gilų skurdą, rodo tyrimas.

Visiškame skurde gyvenčių žmonių skaičius Britanijoje siekia 300 000 daugiau nei manyta iki šiol, pranešė „The Guardian”. Nerimą keliančios statistikos priežastis – vis didėjantis pragyvenimo lygis, kuris didesnę neigiamą įtaką turi skurdesniems namų ūkiams.

„Fiskalinių studijų institutas” išsiaiškino, kad per pastarąjį dešimetį nuolat didėjančios maisto ir kuro kainos didžiausią įtaką turi vargingiausioms šeimoms, kurios didžiąją dalį savo pajamų išleidžia pagrindiniams maisto produktams.

Ir priešingai – turtingesni namų ūkiai išlošė iš krentančių paskolų palūkanų normų ir pigesnių automobilizmo išlaidų.

Institutas paaiškino, kad valdžia, apskaičiuodama absoliutų skurdą, kai atsižvelgiama tik į žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, kuri kiekvienais metais kyla didėjant pragyvenimo kaštams, skaičių daro klaidingą prielaidą, kad visi namų ūkiai susiduria su tokia pačia infliacija.

Tačiau per šešerius metus nuo 2008-ųjų iki 2014-ųjų, energijos kainos pakilo 67 proc., o maisto išlaidos padidėjo daugiau nei trečdaliu. Mažmeninės prekybos kainų indeksas, matuojantis būtiniausių prekių ir paslaugų krepšelio kainą, padidėjo daugiau nei penktadaliu.

„Fiskalinių studijų institutas” pastebėjo, kad penktadalis skurdžiausių namų ūkių 8 proc. savo biudžeto išleido energetikos ištekliams ir penktadalį – maisto produktams. Tuo metu 20 proc. turtingiausių namų ūkių 4 proc. turimų pinigų išleido energetikai ir tik šiek tiek daugiau nei dešimtadalį – maistui.

Vargingiau gyvenantys britai mokėti paskolų palūkanų normas, kurios nuo 2008-ųjų sunamažėjo 40 proc. dėl daugiau nei penkis kartus sumažintų palūkanų mokėjimų, išleido 3 proc. savo turimų pajamų. Turtingesnieji paskoloms aptarnauti atidavė 8 proc. savo biudžeto.

Todėl, kaip paaiškino tyrimą atlikęs institutas, metinė infliacija, su kuria susidūrė penktadalis varginiausių namų ūkių buvo didesnė nei penktadalio turtingiausiųjų. Dėl šios priežasties vyriausybė, suskaičiuodama visus skurstančiusius, apsiriko 0,5 proc. Tai reiškia, kad Jungtinėje Karalystėje žemiau skurdo ribos gyvena 300 000 daugiau žmonių, nei manyta anksčiau.

„Greičiau nei atlyginimai augančios kainos problemų sudaro visiems, tačiau būtent skurdžiausios šeimos susiduria su didžiausiu spaudimu dėl per pastaruosius dešimt metų augančių kainų,” – sakė Katie Schmuecker, politikos ir mokslinių tyrimų vadovė „Joseph Rowntree Fonde”.

Ji pabrėžė, kad per ateinančius rinkimus politikai turėtų rimtai susimąstyti, kaip pagerinti šeimų gyvenimo kokybę, atkreipdami dėmesį į aukštą pragyenimo lygį ir didindami algas bei pajamas.

2014 11 10 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt