ketvirtadienis, birželio 24 d.
Viskas, ką reikia žinoti apie Europos sveikatos draudimo kortelę
tiesa.com

Pasikeitusi oro temperatūra, aktyvus laisvalaikis – tik keli iššūkiai, su kuriais susiduriame išvykę į užsienį, ir dėl jų netikėtai galime susirgti ar patirti traumų. Kokias atvejais naudinga turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ir kaip pasinaudoti jos teikiamais privalumais?

Svarbiausi faktai apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK):

• ESDK kortelė – dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

• Kortelė galioja visose ES šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine bei Šveicarijoje.

• Jei viešint minėtose šalyse žmogus netikėtai suserga, susilaužo ranką, koją ar nutinka kitas nelaimingas atsitikimas, jis turi teisę kreiptis į tos šalies valstybinei sveikatos sistemai priklausančią gydymo įstaigą ir pateikęs ESDK ten gauti būtinąją medicinos pagalbą.

• Dėl kortelės išdavimo Lietuvoje reikia kreiptis į Valstybines ligonių kasas (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Prašymą taip pat galima užpildyti internetu, kortelės išdavimas nieko nekainuoja.

Tiesa, VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Šafranavičienė atkreipia dėmesį, kad sveikatos draudimo kortelę naudinga turėti ne tik turistams, bet ir vykstantiems studijuoti į ES universitetus. Pasirinkę studijas ES aukštosiose mokyklose pagal nuolatines arba dienines studijų programas asmenys yra draudžiami PSD valstybės lėšomis, jeigu nėra deklaravę savo išvykimo. Svarbu nepamiršti, į Teritorinę ligonių kasą pristatyti universiteto išduotos akademinės pažymos, kad PSD nenutrūktų.

VLK duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvos apdraustieji PSD turėjo beveik pusę milijono galiojančių kortelių. Pernai ligonių kasos išdavė daugiau nei 200 tūkst. kortelių. Pasak VLK atstovės N. Šafranavičienės, daugiausia sąskaitų, kaip ir kasmet, taip ir pernai buvo gauta ir apmokėta iš Vokietijos, Ispanijos bei Švedijos.

ESDK pradžią davė 2003 m. gruodžio mėn. Europos Parlamento sprendimas, o po kelerių metų ji tapo pripažįstama visose ES šalyse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje bei Šveicarijoje. Kortelė užtikrina sveikatos apsaugą be sienų.

Šaltinis: Alfa.lt

2018 08 16 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt