šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Vos 19 svarų už karines paslaptis
tiesa.com

Interneto parduotuvėje „eBay“ įsigijęs kompiuterį vienas britas jame aptiko informaciją, susijusią su kariškių operacijomis Afganistane, praneša laikraštis „The Daily Mail“.

Standžiajame kompiuterio diske, be kita ko, buvo duomenų apie kariškių skaičių, postų išdėstymą Hilmendo provincijoje, šaudmenų sandėlius ir patrulius. Failams perskaityti net nereikėjo slaptažodžio.

Kompiuteris „Toshiba Satellite A30“ interneto parduotuvėje „eBay“ kainavo vos 19 svarų. Manyta, kad įrenginys iš esmės nebetiko darbui. Tačiau naujasis nešiojamojo kompiuterio savininkas išėmė standųjį diską ir prijungė laikmeną prie kito kompiuterio.

„Aš iškart pagalvojau, jog tokie daikčiukai neturėtų būti pardavinėjami interneto parduotuvėje. Darosi šiek tiek nejauku, kai pagalvoji, kad kompiuteris galėjo patekti į bet kieno rankas“, – sakė nustebęs pirkėjas. Patį standųjį diską jis nusprendė atiduoti Britanijos Gynybos ministerijos atstovams.

Ekspertai greitai nustatė, kad nešiojamsis kompiuteris priklausė Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų karininkui Robert‘ui Sugden‘ui. Pasak karinunko, jis buvo įsitikinęs, kad išmetamo kompiuterio standžiajame diske neliko jokių duomenų. R.Sagden‘as teigė, kad jis „dėl profilaktikos“ netgi daužė kompiuterį plaktuku, o po to išmetė.

2010 11 14 13:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt