pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Žengtas pirmas žingsnis link „Brexit“
tiesa.com

Pirmąją konservatorių partijos suvažiavimo dieną premjerė Theresa May ir už JK pasitraukimą iš ES atsakingas ministras David Davis pristatys „Didžiojo panaikinimo aktą“, kuris nuo pirmos „Brexit“ dienos panaikins ES dominavimą.

Theresa May šiandien vyksiančio konservatorių partijos suvažiavimo metu paskelbs, jog bus panaikintas 1972 metų „European Communites Act“ – įstatymas, kuris patvirtino Jungtinės Karalystės prisijungimą prie Europos Ekonominės Bendrijos, kuri vėliau tapo Europos Sąjunga. Dabar galiojantį įstatymą pakeisiantis „Didžiojo panaikinimo aktas“ bus pristatytas parlamentui jau kitų metų pradžioje.

Šis pareiškimas bus pirmas rimtas Th. May žingsnis vedant šalį link Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Šeštadienio vakarą politikė sakė: „Kitoje Karalienės kalboje mes pristatysime „Didžiojo panaikinimo aktą“. Tai bus pirmas žingsnis Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procese. Šis įstatymas sugrąžins galią ir autoritetą Jungtinės Karalystės institucijoms.“

Tam, kad „Didžiojo panaikinimo aktas“ būtų priimtas, už jį turi balsuoti Lordų Rūmai. Tačiau ne visi Lordų Rūmų nariai pritaria naujajam įstatymui ir net yra pasisakę, jog bandys vilkinti „Brexit“ procesą.

Šiuo metu yra itin plačiai paplitusi nuomonė, jog premjerė Theresa May 50 Lisabonos sutarties straipsnį aktyvuos ateinančių metų pradžioje. Specialusis JK pasitraukimo iš ES ministras David Davis sakė: „Mums reikia ne tik pasiruošti deryboms su ES, bet būti pasiruošusiems pakeisti JK vidaus įstatymus. Tą pačią minutę, kai paliksime ES, Jungitnė Karalystė turi tvirtai laikyti vadžias savo rankose.“

2016 10 02 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt