antradienis, rugsėjo 29 d.
Žiniasklaida: britų leiboristų lyderis paviešino įslaptintą dokumentą apie „Brexitą“
tiesa.com
Facebook

Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas paviešino konfidencialų dokumentą, esą rodantį, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas klaidino visuomenę „Brexito“ klausimu, penktadienį pranešė laikraštis „The Independent“.

„Šis dokumentas yra labai grėsmingas. Kiekvienas vyriausybės departamentas turės ir kitų panašių slaptų pranešimų, kurie rodo katastrofišką jo (B. Johnsono) politikos poveikį maisto saugumui, jūsų teisėms, darbo vietoms, oro, kuriuo mes kvėpuojame, taršai“, – Londone kalbėjo J. Corbynas.

Anot laikraščio „The Independent“, leiboristų lyderis pristatė Iždo departamento dokumentą, kuriame numatytos muitinės patikros ir prekių deklaravimas prie Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos sienos po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, nors B. Johnsonas ne kartą neigė, kad bus įvesta tokia tvarka.

„Šie pranešimai egzistuoja, tačiau vyriausybė tai slepia nuo jūsų, nes konservatoriai nori, kad jūs visuomenė šiuose gruodžio 12 dieną vyksiančiuose rinkimuose balsuotumėte aklai“, – pridūrė J. Corbynas.

Anot televizijos „Sky News“, vyriausybės vadovas savo ruožtu teigė nematęs savo oponento pristatyto dokumento dėl Airijos sienos.

„Tai visiška nesąmonė“, – J. Corbyno pareiškimą komentavo B. Johnsonas.

Spalį Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras pareiškė, kad kontroversiška „apsidraudžiamoji priemonė“ Airijos sienai, dėl kurios JK būtų galėjusi neribotam laikui likti ES muitų sąjungoje, buvo pakeista nauju mechanizmu.

Londono teigimu, ši sistema leis Britanijai savarankiškai tartis su kitomis valstybėmis dėl prekybos sutarčių, ir tuo pat metu išlaikyti atvirą JK priklausančios Šiaurės Airijos ir ES valstybės narės Airijos Respublikos sieną.

2019 12 07 07:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt