sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Žmonių klonavimas – kaip niekada arti: jau sukurtos beždžionių antrininkės
tiesa.com

Vienai Kinijos laboratorijai pranešus apie sėkmingą dviejų beždžionių klonavimą pasaulis sureagavo audringai: tikinama, kad sekantis žingsnis – žmogaus klonas.

Prieš 6 ir 8 savaites gimusios dvi identiškos ilgauodegės makakos Zhong Zhong ir Hua Hua – rezultatas naujos klonavimo technikos, kurios metu vienos ląstelės branduolys perkeliamas į kitą ir tokiu būdu sukuriamas embrionas, vėliau išaugantis į gyvūną, savybėmis niekuo nesiskiriantį nuo natūraliu būdu besidauginančių jo gentainių.

„Galima sukurti gyvūną tuo pačiu genetiniu pagrindu, tačiau keičiant patį geną“, – sako klonavimo procedūrai vadovaujantis Kinijos mokslininkas Qiang’as Sun’as.

Ne tik patobulinta klonavimo technika, bet ir klonuotas gyvūnas reiškia naują pažangą šioje srityje, mat primatai savo savybėmis evoliucine prasme yra artimiausi žmogui. Todėl manoma, kad žmogaus klonavimas – jau ne už kalnų, o galbūt toks būdas jau egzistuoja ir yra išbandomas.

Pasaulio mokslo bendruomenė tikisi, kad jų kolegos Kinijoje laikysis visų mokslininkams keliamų griežtų etikos standartų ir nedarys to, kas draudžiama.

Kinai tvirtina, jog jų išrastas metodas padės išsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis bei pravers medicinoje kovojant su mirtinomis ligomis, tokiomis kaip vėžys, imuninės sveikatos sutrikimai ar smegenų ligos.

Anot jų, Zhong Zhong ir Hua Hua bent šiuo metu auga ir vystosi normaliai, jų progresas stebimas, gali būti, kad gyvūnų gretas netolimoje ateityje papildys daugiau klonuotų beždžionių.

Pirmasis pasaulį išvydęs klonuotas gyvūnas – 1996 metais Škotijoje gimusi avis Dolly.

2018 01 25 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt