pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Žuvusio britų milijonieriaus turtai atiteko vargšams
tiesa.com

Paaiškėjo, kad tragiškos britų milijonieriaus Richardo Cousinso ir jo šeimos narių žūties visi verslininko turtai bus skirti kovai su skurdu.

Nors toks jo sprendimas visą sukauptą turtą atiduoti vargšams Jungtinėje Karalystėje laikomas itin kilniu poelgiu, britams nepatinka paramos gavėjai – jau anksčiau suabejota, ar visi paaukoti pinigai virsta pagalba tiems, kuriems jos reikia labiausiai.

Žuvo visa šeima

Iš viešojo maitinimo verslo turtus susikrovęs R. Cousinsas (58 m.) žuvo paskutinę praėjusių metų dieną Australijoje, kai pramoginiu vandens lėktuvu skrido į apžvalginę kelionę po šios šalies didmiesčio Sidnėjaus apylinkes. Kartu su milijonieriumi buvo du jo sūnūs Williamas (25) ir Edwardas (23), sužadėtinė Emma Bowden (48) bei 11-metė jos dukrelė.

Už maždaug 50 kilometrų nuo pakilimo vietos hidroplanas rėžėsi į upę ir visi jame buvę žmonės – minėti keleiviai bei pilotas Garethas Morganas – žuvo. Ekspertai nustatė, kad jų mirties priežastis buvo daugybinės kūno traumos bei paskendimas.

[TW=https://twitter.com/DerangedRadio/status/1031801599654383618]

Ypatinga testamento sąlyga

Šiomis dienomis paaiškėjo, kam atiteko R. Cousinso sukauptas turtas. Pasirodo, metai iki tragedijos milijonierius savo testamentą papildė sąlyga, kad tokiu atveju, jeigu vienu metu žūtų visa jo šeima, visas verslininko turtas atitektų kovai su skurdu ir nelygybe.

Testamente taip pat nurodyta, kad po milijoną svarų sterlingų tenka dviem jo broliams.

Tuo tarpu 41 mln. £ bus paaukota Jungtinės Karalystės labdaros organizacijas vienijančiai sąjungai „Oxfam“, kuri šiuo metu vienija dvi dešimtis nepriklausomų įstaigų, kurios kovoja su skurdu ne tik JK, bet ir visame pasaulyje.

„Esame nepaprastai dėkingi už tai“, – paskelbė „Oxfam“ atstovai po to, kai paaiškėjo paskutinė žuvusio milijonieriaus valia.

Skandalinga praeitis

Tiesa, toks turtuolio sprendimas sukėlė prieštaringus vertinimus, mat „Oxfam“ praėjusiais metais atsidūrė didžiulio skandalo epicentre paaiškėjus, jog organizacija slepia arba ne pagal paskirtį išleidžia žmonių suaukotus pinigus.

Pagrindas tokioms abejonėms atsirado aikštėn iškilus faktui apie „Oxfam“ darbuotojų elgesį 2010 metais Haityje, kuriame jie padėjo atkurti tvarką po šalį nusiaubusio pražūtingo žemės drebėjimo.

Pasirodo, kad labdaros organizacijos atstovai naudojosi vietos prostitučių paslaugomis ir už tai mokėjo joms pinigus. Paaiškėjus šiai aplinkybei britai nustojo aukoti „Oxfam“, todėl ji prarado daugiau kaip 16 mln. svarų sterlingų.

Nuo 1942-ųjų veikiančiai organizacijai aukoja dažnas britas, jai neretai atitenka ir testamentais paliekami mirusių žmonių pinigai. Vien per 2016-17 metus testamentais „Oxfam“ gavo per 19 mln. £.

„Loterijos angelas“ paliko šį pasaulį

2018 08 21 11:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt