penktadienis, rugsėjo 25 d.
10 paprastų būdų padėsiančių išvalyti organizmą
tiesa.com

Namai yra mūsų tvirtovė, į kurią visada gera ir saugu sugrįžti. Juos visada prižiūrime, tvarkome, dailiname tam, kad būtų šilta, miela ir jauku juose gyventi. Tą patį galima pasakyti apie žmogaus organizmą. Jis - mūsų namai, kuriuos turime prižiūrėti, rūpintis ir karts nuo karto pravalyti.

Galvos skausmai, kankinantis ir vis nesibaigiantis nuovargis, netinkama mityba, įvairūs kūno skausmai, nuolatinis sunkumo jausmas - visa tai yra Jūsų organizmo pagalbos šauksmas. Jam galite padėti išvalydami, pašalindami nereikalingas medžiagas. Detoksikacija – tai populiari ir veiksminga viso kūno valymo priemonė, kurios metu iš organizmo pašalinami toksinai, o rezultatas – švarus, pailsėjęs ir

dėkingas organizmas.

Štai keletas lengvų ir nesudėtingų patarimų, kaip greičiau ir veiksmingiau pradėti valyti savo organizmą.

Rytą pradėkite gerdami kambario temperatūros šilto vandens stiklinę su citrinos sultimis

[982]

Kambario temperatūra yra itin svarbi, kadangi šaltas maistas ir gėrimai sukelia šoką organizmui, o tai sulėtina virškinimo procesą. Sutrikus virškinimui, gali pasireikšti sunkumas, energijos stoka, imuninės sistemos sumažėjimas. Norint to išvengti, rytais patartina išgerti stiklinę šilto vandens su citrinos sultimis.

Įspauskite pusę citrinos sulčių į kambario temperatūros vandens stiklinę ir palaukę 15-30 minučių, galite mėgautis pusryčiais. Citrina yra labai svarbi maistinė medžiaga organizmui. Ji stiprina imunitetą, nes joje gausu vitamino C, kalio ir pektino skaidulų, kurios pažaboja alkio potraukį. Šie vitaminai paspartina fermentų darbą organizme, stimuliuoja kepenis tam, kad kūnas būtų pajėgus išstumti visus žalingus toksinus.

Naudokite aktyvintą medžio anglį

Ją galima rasti tablečių ar miltelių pavidalu, yra beskonė ir bekvapė. Miltelius reikia sumaišyti su citrinos ir klevų sultimis, gausis labai skanus juodas limonadas. Tokia aktyvinta anglis pašalina toksinus ir nuodus, tačiau taip pat yra linkusi šalinti ir naudingas medžiagas, kurios organizmui yra reikalingos. Nuolat užsiimti organizmo valymu šia anglimi nepatartina. Tokį valymą per metus rekomenduojama atlikti 2-3 kartus.

Gurkšnokite kaulų sultinį

[984]

Šaltomis dienomis, vakarais, o ypač artėjant rudeniui organizmas reikalauja šilumos ir vietoj įprasto arbatos puodelio pradėkite gurkšnoti virtų kaulų sultinį. Galbūt skamba keistai ir nekelia didelio apetito, tačiau toks sultinys yra kur kas naudingesnis organizmui nei arbatos puodelis. Galite naudoti vištienos ar kiaulienos kaulus. Verdant visos maistingos medžiagos išsilieja iš kaulų, o galutinis rezultatas yra sultinys, pripildytas baltymų, vitaminų, mineralų, kurie yra lengvai sugeriami ir pasisavinami organizmo. Jį galite pagardinti morkomis, svogūnais, čiobreliais. Toks kaulų sultinys suteikia organizmui svarbios medžiagos - kolageno, kuris yra naudingas ne tik mūsų grožiui, bet ir sveikatai. Jis reikalingas palaikyti gerą organizmo būklę, taip pat itin vertingas kaulams, raumenims, kraujagyslėms, ragenoms, sąnariams. Kalogenas padeda audiniams neprarasti elastingumo. Toks sultinys taip pat yra prisotintas glicino, kuris užtikrina, kad kepenys bus pajėgios pašalinti toksinus iš jūsų organizmo.

Supakuotas ar skardinėse esantis maistas nėra skirtas jūsų kūnui

Norint sėkmingai detoksikuotis, neverta į savo organizmą kimšti maisto, kuris ant stalo atkeliauja skardinėse ar įvairiuose įpakavimuose. Ekologiški vaisiai, daržovės, grūdai, riešutai, įvairios sėklos ir pupos yra natūrali ir lengva detoksikavimo priemonė, kuri padės organizmui pasijusti lengvai.

Saulėgrąžų ir pankolių sėklos

[983]

Šios sėklos primena riešutų skonį ir yra pilnos antioksidantų, kurie padeda organizmą saugoti nuo infekcinių susirgimų. Kramtomos sėklos išskiria aliejų, kuris yra naudingas maisto virškinimui. Jas valgant niekada nepūs pilvo, reguliuosis cukraus kiekis kraujyje.

Sveikatai gerinti vartokite gyvuosius mikroorganizmus

Gerosios bakterijos, kaip Lactobacillus ir Acidophilus, nugula ant žarnyno membranos ir pašalina toksinus. Jų yra miltelių forma, todėl jas lengva išgerti sumaišius su vandeniu ar sultimis. Taip pat galima suvalgyti su raugintais kopūstais arba jogurtu.

Valgykite tik tris kartus per dieną ir venkite užkandžiavimų

Suvalgyti maistą su visomis naudingomis maistinėmis medžiagomis turėtumėte vienu prisėdimu prie stalo. Per laiko tarpą iki kito valgymo pradžios jūsų organizmas visiškai suvirškins maistą ir turės daugiau energijos organizmo valymui ir virškinimo sistemos poilsiui.

Valgykite šokoladą su didesniu procentu kakavos

Jei įprastai valgote 70 proc. kakavos turintį šokoladą, didinkite jos lygį iki 80 proc. Kakavos pupelės turi labai daug antioksidantų, kuriuose yra daug mineralų ir maistinių medžiagų, todėl šokoladą vertėtų rinktis su didesniu kakavos kiekiu.

Vartokite daug prieskonių

Imbieras, cinamonas, kajeno pipirai, kmynas, kurkuma (ciperžolė) yra tie prieskoniai, kuriuos turėtumėte dažnai vartoti. Jie padeda išvalyti organizmą. Naudojant šiuos prieskonius, kūnas greičiau pasiekia geresnius rezultatus nei jų nenaudojant visai.

Vakarais gerkite ramunėlių arbatą

Ji padeda, jei kankina nemiga ar nerimas. Taip pat yra labai veiksminga, kai bandote išvalyti organizmą. Paskutinis suvalgytas Jūsų patiekalas bus greičiau suvirškinamas ir organizmas pasiruoš poilsiui.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, greitai pajusute palengvėjimą ir atsilaisvinimą nuo organizmą žalojančių žalingų veiksnių.

2015 08 28 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt