sekmadienis, liepos 3 d.
11 šalių „Kinder“ šokoladuose rasta salmonelės bakterijų
Alfa.lt
Unsplash
Šokoladas

Vienuolika Europos šalių pranešė apie apsinuodijimą maistu salmonelėmis, siejamą su Belgijoje gaminamais populiariais šokolado gaminiais „Kinder“, trečiadienį pranešė JT Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Pasaulio sveikatos organizacija trečiadienį pranešė, kad buvo daugiau nei 150 įtariamų salmoneliozės atvejų – nuo ​​Belgijos iki JAV – po to, kai Jungtinės Karalystės reguliuotojai prieš mėnesį pažymėjo Salmonella (S.) Typhimurium atvejų grupę, dėl kurios buvo atšaukta visame pasaulyje, skelbia UN News.

Daugiausia nukentėjo vaikai iki 10 metų – tai sudaro apie 89 procentus atvejų, o turimi duomenys rodo, kad devyni pacientai buvo hospitalizuoti. Mirčių nebuvo.

„Išplitimo rizika PSO Europos regione ir visame pasaulyje vertinama kaip vidutinė, kol nebus gauta informacija apie visišką produktų atšaukimą“, – teigiama JT agentūros pranešime.

Salmonelių bakterijų, kurios sukėlė nerimą dėl maisto, genetinė seka parodė, kad patogenas kilęs iš Belgijos.

„Mažiausiai 113 šalių“ visame pasaulyje rizikos laikotarpiu gavo „Kinder“ produktus, pranešė PSO ir pridūrė, kad pernai gruodį ir sausį šokolado gamyklos pasukų talpyklose buvo aptiktos salmonelės bakterijos, atitinkančios dabartinius žmonių užsikrėtimo atvejus.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, gamyklą buvo liepta laikinai uždaryti anksčiau šį mėnesį.

PSO pranešime teigiama, kad salmonelių protrūkio padermė yra atspari šešių tipų antibiotikams.

Salmoneliozės simptomai yra gana lengvi ir daugeliu atvejų pacientai pasveiks be specialaus gydymo.

Tačiau rizika yra didesnė kai kuriems vaikams ir pagyvenusiems pacientams, kai dehidratacija gali tapti sunki ir pavojinga gyvybei.

PSO pranešime pažymima, kad iki balandžio 25 d. „iš viso buvo pranešta apie 151 genetiškai susijusį S. Typhimurium atvejį, kaip įtariama, susijusį su šokolado gaminių vartojimu“ iš 11 šalių: Belgijos (26), Prancūzijos (25), Vokietijoje (10), Airijoje (15), Liuksemburge (1 atvejis), Nyderlanduose (2), Norvegijoje (1 atvejis), Ispanijoje (1 atvejis), Švedijoje (4), Jungtinėje Karalystėje (65) ir Jungtinėse Valstijose (1 atvejis).

Nors yra apie 2500 salmonelės bakterijų padermių, daugumą žmonių infekcijų sukelia du serotipai: Typhimurium ir Enteritidis.

Salmoneliozei būdingas ūmus karščiavimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, kuris gali būti kruvinas, kaip ir daugeliui dabartinių infekcijos atvejų.

Simptomai paprastai prasideda nuo šešių iki 72 valandų po maisto ar vandens, užteršto salmonelėmis, nurijimo, o liga gali trukti nuo dviejų iki septynių dienų.

Salmonelės bakterijos plačiai aptinkamos naminiuose ir laukiniuose gyvūnuose, tokiuose kaip naminiai paukščiai, kiaulės ir galvijai. Naminiai gyvūnai taip pat nėra apsaugoti, o PSO pažymi, kad salmonelės „gali prasiskverbti per visą maisto grandinę nuo gyvūnų pašaro, pirminės gamybos ir iki namų ūkių ar maitinimo įstaigų“.

Žmonės salmonelioze dažniausiai suserga suvalgę užteršto gyvūninio maisto (daugiausia kiaušinių, mėsos, paukštienos ir pieno).

2022 04 29 18:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt