ketvirtadienis, liepos 7 d.
15 patarimų, kaip išvengti persivalgymo
Alfa.lt

Kiekvienas žino, kas yra nesąmoningas valgymas, kai stengiamės maistu nuslopinti savo emocijas, o ne numalšinti alkį. Gerai, jeigu taip atsitinka labai retai. O ką daryti tiems, kurie šitaip maitinasi nuolat?

Šie 15 patarimų padės sustabdyti nesąmoningą valgymą.

1. Kaip dažnai mes ištuštiname lėkštę iki paskutinio kąsnelio, net jau būdami sotūs? Siekis padaryti darbą iki galo veikia ir mūsų elgseną su maistu. Mums sunku liautis valgyti, kol nepamatome tuščios lėkštės.

Ką daryti? Tiesiog sykį pabandykite palikti truputį maisto lėkštėje. Tai gali būti ir menkas trupinėlis, kuris neasocijuosis su pilnu šaukštu.

2. Pirmieji šaukštai būna patys skaniausi. Jeigu jūs labai išalkę, sumažinkite savo porciją, kad nesuvalgytumėte daugiau, nei reikia. Jeigu pietaujate kavinėje, paprašykite pusės porcijos. Taip jums bus lengviau atsilaikyti. Arba galite paprašyti padavėjo supakuoti pusę porcijos ir parsinešti namo vakarienei.

3. Įsidėkite į lėkštę tiek maisto, kiek paprastai suvalgote. Nuimkite penktadalį patiekalo ir pakeiskite tą dalį daržovėmis.

4. Mes valgome ne visada tik tada, kai išalkstame. Pirmiausia paklauskite savęs, ar tikrai norite valgyti. Jeigu atsakymas neigiamas, bet vis tiek negalite atsispirti maistui, prisipažinkite garsiai: „Aš tai suvalgysiu, nors nesu alkanas“. Tai padeda formuoti sąmoningos mitybos įpročius.

5. Tyrimais buvo nustatyta, kad žmonės, kurie palieka ant stalo savo valgymo „įrodymus“, suvalgo mažiau už tuos, kurie iškart juos pašalina. Neskubėkite iškart nurinkti tuščių lėkščių ir butelių, kad galėtumėte laiku sustoti matydami, kiek daug buvo valgyta.

6. Dažnai mes suvalgome apie 90 proc. to, ką įsidėjome į lėkštę. Bet serviruodami stalą, negalime tiksliai nustatyti, kiek esame išalkę. Todėl visada naudokite tik mažus dubenėlius ir lėkštes.

7. Kad suvoktume, jog prisivalgėme, mūsų organizmui reikia maždaug 20 minučių. Kai ryjame sparčiai, suvalgome daugiau, nes sotumo jausmas taip greitai neateina. Todėl tempkite valgymo laiką. Galite naudoti kinų pagaliukus ar mažus šaukštelius, valgyti kaire ranka, pasidėti įrankius po kiekvieno kąsnio.

8. Įrodyta, kad kompanijoje suvalgome daugiau: su vienu žmogumi – 35 proc., su keturiais – 75 proc. , o jeigu žmonių daugiau kaip 7 – praktiškai 100 proc. Žinoma, nereikia atsisakyti draugiškų užstalių, bet būkite apdairūs ir neikite į susitikimą alkani.

9. Restoranuose specialiai sukuriama jaukumo, ramybės, paslaugumo, švelnios muzikos atmosfera, kad žmonės atsipalaiduotų ir suvalgytų daugiau, nei reikia. Tada rimkitės sveiką ir naudingą maistą.

10. Jeigu valgysite skaitydami knygą ar žiūrėdami televizorių, tai tikrai persivalgysite. Įsivaizduokite, kad esate restorano maisto vertintojas ir turite recenzuoti patiekalą. Atidžiai tyrinėkite tai, ką valgote.

11. Kartais mums atrodo skanesnis tas produktas, kuris būna daugiausia išreklamuotas. Nuleiskite kartelę, tada paprastas maistas atrodys kaip delikatesas.

12. Norite pereiti prie sveikos mitybos, tačiau naudingi produktai jums atrodo be skonio? Pakeiskite savo suvokimą, mintyse suteikdami jiems ypatingų skonio savybių. Pavyzdžiui: „Šiandien valgysiu gaivias salotas iš traškių agurkėlių su švelniu karpiu“.

13. Pamirškite „sveiką“ greitą maistą iš kavinių. Tai yra tik reklaminis triukas.

14. Dalykiniai susitikimai ir verslo vakarėliai būna susiję su maistu. Laikykitės tokios taisyklės: prieš pagrindinį patiekalą pavalgykite daržovių. Jos numalšina alkį. Nuo švediško stalo į lėkštę vienu metu įsidėkite ne daugiau kaip du produktus, pataria portalas „Econet“.

15. Kai užsimanote valgyti, pirmiausia paklauskite savęs: „Ar aš valgysiu, ar vartosiu maistą? Ar tikrai esu alkanas, ar mane kas nors neramina?“ Jeigu jūsų apetitą sukėlė emocijos, sąžiningai atsakę į šiuos klausimus, galėsite pakeisti mąstyseną.

Svarbiausia pradėti taikyti šias rekomendacijas dabar pat, o ne rytoj ar nuo pirmadienio. Jos padės išlikti sveikiems ir puikuotis gražia figūra.

2021 05 10 09:28
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt