ketvirtadienis, balandžio 22 d.
3 pratimai, kurie padės ištaisyti laikyseną
Alfa.lt

Sėdimas darbas ir judėjimo stoka kenkia ne tik sveikatai, bet ir mūsų laikysenai. Rekomenduojame tris paprastus pratimus, kuriuos reguliariai darydami galėsite ištiesinti nugarą ir pagerinti savo laikyseną.

Iš pradžių užtenka pratimus daryti vieną ar dvi savaites kasdien, o po to, kai raumenys sustiprės, bus galima padidinti krūvį ir atlikti pratimus tris kartus per dieną. Padidinti krūvį reikėtų ir tuo atveju, jei jaučiate, kad laikysena pasidarė netaisyklinga.

1 .Slankiojantys judesiai smakru

Atliekant šį pratimą, būtina stebėti kaklą. Jis turi išsitempti į viršų, o pečiai turi likti atpalaiduoti. Iš pradžių galima suspausti lūpas ir lėtai palenkti galvą atgal, kol pajusite nedidelę sprando raumenų įtampą. Padėtį išlaikykite 5–10 sekundžių, paskui atsipalaiduokite. Pakartokite pratimą du kartus.

2. Nugaros centro korekcija.

Pradinė padėtis: atverkite į šalis delnus, sulenkite alkūnes ir pakelkite rankas į pečių lygį, mentis suglauskite. Jeigu viską padarysite teisingai, tai pajusite pečių ir krūtinės raumenų įtampą. Išlaikykite tokią padėtį penkias sekundes. Pakartokite penkis kartus.

Pratimo metu neturite jausti skausmo menčių srityje, Jeigu pajutote skausmą, reikia plačiau ištiesti alkūnes į šalis ir šiek tiek žemiau nuleisti delnus. Po kurio laiko, kai raumenys pakankamai išsitemps, galėsite daryti šį pratimą taisyklingai.

3. Atsilenkimai dubeniu.

Šie atsilenkimai treniruoja dubens ir klubų sąnarius, kad jie gerai laikytų stuburą.

Svarbu atsistoti tiesiai, atpalaiduoti klubus ir šiek tiek atitraukti sėdmenis atgal. Plaštakas priglauskite prie liemens taip, kad nykščiai lietų apatinius šonkaulius, o kiti pirštai – klubus.

Patraukite sėdmenis į priekį taip, kad šlaunikauliai atsidurtų vienoje linijoje su apatiniais šonkauliais. Išlaikykite padėtį penkias sekundes. Po to pakartokite pratimą mažiausiai tris kartus.

Šaltinis: „Econet“
2020 12 19 12:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt