trečiadienis, rugsėjo 30 d.
4 paprasti sporto pratimai kiekvienai dienai
tiesa.com

Gera žinia ta, kad pailgėjo gyvenimo trukmė – bloga ta, kad daugelis senatvėje negalėsime pasidžiaugti puikia sveikata. Tačiau, jei kasdien atliksite šiuos labai lengvus pratimus, negalavimų ateityje tikrai išvengsite.

Daugiau vaikščiokite

Vaikščiojimas yra kur kas geriau nei bėgiojimas. Pasivaikščiojimai sukelia mažiau streso organizmui, tam nereikia daug pastangų, o ir laiko atrasti daug lengviau, nes nereikia specialiai ruoštis. Moksliškai įrodyta, kad vaikščiojant gerinama širdies veikla, sumažėja insulto tikimybė. Nors patarimai išlipti iš viešojo transporto keliomis stotelėmis anksčiau skamba kvailai (kam gi gaišti laiką?), bet ir trumpa distancija gali pagerinti sveikatą. Nustatyta, jog 10 tūkst. žingsnelių (truputį daugiau nei dvi mylios) per dieną smarkiai pakeičia sveikatą, žinoma – į gera. Pabandykite patys.

Turėdami laisvą minutę - mankštinkitės

Nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio, telefono ar darbo stalo stingdo raumenis, todėl palaipsniui imate kūprintis. Norėdami šito išvengti ir pataisyti laikyseną, turėdami laisvą minutėlę atlikite vieną labai paprastą pratimą, kuriam laiko prireiks lygiai tiek pat, kiek vandeniui arbatinuke užvirti. Atsistokite per žingsnį nuo sienos ir atsiremkite nugara. Prispauskite alkūnes prie sienos ir nykščiais siekite pažasties. Laikykitės taip 10 sekundžių, po to atpalaiduokite raumenis ir vėl pakartokite. Tegul šis pratimas tampa įpročiu.

Darykite stiprinimo pratimus

Vien bėgiojimo gerai sveikatai – nepakanka. Tam, kad būtumėte sveiki, būtina stiprinti kaulus – tai sumažina osteoporozės bei demensijos (dėl įvairių ligų prasidedantis intelekto kritimas, kai kartu pažeidžiamos ir kitos psichinės funkcijos) tikimybę. Tai neereiškia, kad dabar turite bėgti ir užsirašyti į sporto klubą, stiprinamuosius pratimus puikiai galite atlikti ir namuose. Atsispaudimai, prisitraukimai (tiesa, šiam pratimui reikia patogioje namų vietoje sumontuoti siją) yra puiki pradžia, o šiuos pratimus galite atlikti ir žiūrėdami televizorių. Jeigu turite laiko, darykite šiuos pratimus kuo dažniau, keletą kartų per dieną, po

10 min. O jei laiko nėra labai daug, skirkite tam bent keletą minučių iš ryto.

Dažniau pakilkite nuo darbo stalo

Turbūt jau teko girdėti, kad nuolatinis sėdėjimas labai kenkia sveikatai: pablogina kraujo cirkuliaciją kojose, sukelia raumenų sustingimą ir t.t .Tačiau jei Jūsų darbovietė nėra labai pažangi (kai kuriuose biuruose yra net treniruoklių salės), tuomet turite iniciatyvos imtis patys. Pats paprasčiausias patarimas būtų bent kas 15 min. pakilti nuo darbo stalo ir išsitiesti, pasitampyti. To turėtų pakakti, kad pasijustumėte geriau. Stenkitės daryt tai kasdien.

2015 09 20 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt