penktadienis, sausio 22 d.
5 maisto produktai, kurie kenkia tuščiam skrandžiui
Alfa.lt

Dauguma mitybos ekspertų tvirtina, kad pusryčius valgyti reikia, nes jie esą geras dienos startas. Ir vis dėlto ne mažiau svarbu yra tai, ką mes valgome rytais. Mat ne visi produktai tinka tuščiam skrandžiui.

Vokiečių medikas, žarnyno ekspertas Stefanas Hillejanas pataria niekada nevartoti rytais 5 produktų.

1. Mieliniai kepiniai

Bandelių, duonos ir picų tešloje esančios mielės sudirgina skrandį, gali sukelti dujų kaupimąsi žarnyne ir pilvo pūtimą. Jeigu jūsų skrandis jautrus, tai geriau mėgaukitės tokiais kepiniais dieną ar vakare.

2. Pomidorai

Pomidoruose esančios rauginės rūgštys didina skrandžio rūgštingumą. Dėl to atsiranda jo pilnumo jausmas ir net gali prasidėti skrandžio skausmai.

3. Citrusiniai vaisiai

Didelis rūgščių kiekis, esantis citrusiniuose vaisiuose, gali suerzinti stemplę, jeigu joje jau vyksta kokie nors uždegiminiai procesai. Blogiausiu atveju šios rūgštys gali sukelti skrandžio gleivinės uždegimą. Vietoj greipfruto rytais geriau rinktis uogas.

4.Juoda kava

Anksti rytais geriama juoda kava skatina skrandžio rūgščių gamybą. Jei tuo metu dar esate nieko nevalgę ir nėra ko virškinti, tai gali sudirginti skrandžio gleivinę. Geriau rytais gerti kavą su pienu, nes šarminis pienas mažina kavos sukeliamą rūgštingumą.

5. Gėrimai su angliarūgšte

Angliarūgštė, patekusi į tuščią skrandį, gali sulėtinti virškinimą visai dienai ir sukelti vidurių užkietėjimą. Ypač kenkia tuščiam skrandžiui fosforo rūgštis, kurios yra kokakoloje, ir obuolių rūgštis, esanti obuolių sultyse.

Šaltinis: Focus.de

2020 10 07 09:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt