ketvirtadienis, liepos 7 d.
5 požymiai, kad jūsų liga yra psichosomatinė
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Negalavimas

Nemažai ligų sukelia psichosomatinės priežastys. Tai gali būti užsitęsęs stresas arba nenoras vykdyti nemalonias pareigas.

Beprotiškas šiuolaikinio gyvenimo ritmas, nuolatinis stresas, įtampa neleidžia mums sustoti ir įsigilinti į savo jausmus bei poreikius.  Vėliau už tokį abejingumą savo kūnui ir savo poreikiams tenka brangiai sumokėti.

Požymiai, rodantys, kad susirgimas yra psichosomatinio pobūdžio

1. Galima atsekti ryšį tarp negalavimo ir jį sukėlusios stresinės situacijos (nemalonumai darbe, pervargimas, konfliktas, nesėkmės).

2. Medicininių tyrimų rezultatai rodo, kad žmogus yra sveikas.

3. Šeimos nariai serga pasikartojančiomis ligomis. Streso būsenoje silpniausias organas būna lengviausiai pažeidžiamas.

4.Negalavimas tarytum sulaiko emocijas. Pavyzdžiui, žmogus nekenčia savo darbdavio, pasenusios motinos ir gali nubausti save už tai migrena.

5. Kyla įtarimas, kad susirgimas išgelbsti nuo būtinybės daryti nekenčiamus darbus. Pavyzdžiui, netikėtas pilvo skausmas išvaduoja žmogų nuo vizito pas žmonos gimines savaitgalį. Šioje situacijoje išryškėja aiškus poreikis likti namuose, tačiau padorumo normos verčia aukotis, tada negalavimas apsaugo nuo tokios prievolės vykdymo.

Tokių negalavimų atvejais reikia atvirai atsakyti sau į klausimą: „Kas atsitiks mano gyvenime, jeigu simptomas pranyks?“ (Kaip pasikeis santykiai, kokius įsipareigojimus teks vykdyti?). Tikriausiai simptomas jums buvo vienintelė  galima išeitis iš nemalonios situacijos.

Mūsų fizinė sveikata yra tiesiogiai susijusi su mūsų pasaulėjauta, rašo portalas „Econet“.  Jausmų organai nuolat gauna informaciją iš aplinkos ir mes nesąmoningai į ją reaguojame.

Neigiamos emocijos gali tapti viena iš negalavimo priežasčių. Siūlome atlikti vieną pratimą, kuris padės suvokti, kaip jausmų organai priima ir užfiksuoja realybę.

Atsisėskite patogiai, 10 kartų ramiai, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Sukoncentruokite dėmesį į kvėpavimą.

Pasistenkite prisiminti patį maloniausią aromatą, kurį kada nors uodėte.  Tai gali būti jaudinantis naktinių gėlių, prancūziškų kvepalų, kepamų sausainių kvapas. Mintyse sugrįžkite į jį. Kiek jums tada buvo metų? Kas supo? Kas dabar ten vyksta? Kokie jausmai jus apima?

Dabar atgaivinkite skonio pojūčius. Pajuskite užburiantį kavos, ledų, vaikystės gardumyno, nekalto pirmojo bučinio  skonį.

Eksperimentuokite su garsu. Tai gali būti paukščių čiulbesys, fontano čiurlenimas, nuostabi melodija.

Prisiminkite taktilinius pojūčius, maloniausius prisilietimus, kuriuos teko patirti. Kas tai buvo? Mylimo žmogaus glamonės, masažas, švelnios mamos rankos?

Dabar suprantate, kad visa ta informacija slypi jūsų viduje, ir jūs be vargo galite ištraukti ją, kai jums jos reikia.

2021 07 01 07:49
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt