trečiadienis, liepos 6 d.
6 subtilios priežastys, kodėl persivalgote
Alfa.lt
Pixabay.com
Apetitas

Pažįstamas jausmas: atrodo, kad viskas klostosi gerai, suvalgote tinkamą ir skanų maistą, o paskui į lėkštę vis tiek įsidedate spagečių ir prisivalgote jų tiek, kad negalite net pakilti nuo stalo dėl sunkumo skrandyje. Kodėl mes valgome, kai esame sotūs ir negalime sustoti? Yra keletas šio reiškinio priežasčių. Išmokite jas atpažinti ir niekada daugiau nepajusite sunkumo jausmo skrandyje!

Subtilios persivalgymo priežastys

•Laikotės dietos. Kūnas turi atmintį, todėl mitybos specialistai nepataria laikytis griežtų dietų, trumpalaikių mitybos planų ir iškrovos dienų. Nesąmoningai prisimindamas buvusį alkį, kūnas eina prieš mūsų tikruosius norus ir stengiasi prisivalgyti ateičiai, kai jam neva reikės badauti, todėl galų gale mes atsikeliame nuo stalo jausdamiesi persivalgę. Ką daryti? Atsisakyti griežtų dietų. Visi mitybos specialistai jums patars valgyti kuo įvairesnį maistą.

•Norite ne to. Jeigu vietoj torto valgysite varškę su uogomis, tada nesitikėkite, kad suvalgius tokį desertą toks pats pasitenkinimo jausmas neaplankys. Galų gale galite persivalgyti tiek varškės, tiek uogų ir bendras kalorijų kiekis iš šių produktų bus didesnis negu suvalgius nedidelį gabalėlį Napoleono (arba kokio kito, kurį mėgstate) torto. Priešingai nei varškės, viso torto per vieną kartą vis tiek nepavyks suvalgyti. Ką daryti? Valgyti tai, ką norite valgyti.

•Draudžiate sau to, kas kenkia. Ilgą laiką draudęs sau ką nors daryti, pradedi apie tai svajoti, nes uždraustas vaisius yra saldus. Dėl to, kai kontrolė sumažėja, pavyzdžiui, kai prasideda emocinio valgymo priepuoliai arba priešingai, kai norite save apdovanoti maistu už ką nors gero, suvalgote draudžiamo maisto ne tik šiek tiek, o tikrai labai didelį kiekį ir galiausiai persivalgote. Ką daryti? Nedrausti sau valgyti jokių maisto produktų, tiesiog pabandykite sumažinti jų suvartojamą kiekį.

•Nežinote, kaip atsisakyti. Gali būti, kad persivalgymas priklauso nuo kažkokių vidinių priežasčių, o ne išorinių. Atėjus pas mamą, močiutę, per šventę su draugais, jums nepatogu atsisakyti maisto, kuris jums yra nuolat siūlomas. Ką daryti? Neaukokite savo sveikatos, kad nieko neįžeistumėte, net jei tai yra artimiausias žmogus. Išmokę atsisakyti pamatysite, kad netrukus niekas to jūsų atsisakymo nepriims asmeniškai.

•Kankina stresas. Maistas mus atpalaiduoja, nes dažniausiai žmonės yra įpratę stresą tiesiog suvalgyti. Tačiau, kai persivalgote stresas tik sustiprėja: prisideda dar ir kaltės jausmas dėl to, ką suvalgėte, kuris taip pat gali būti sunkiai kontroliuojamas. Tai sudėtingas užburtas ratas, dėl kurio prasideda stipriausio persivalgymo priepuoliai. Ką daryti? Pabandykite rasti kitų būdų, kaip įveikti stresą. Išbandykite keletą streso mažinimo technikų ir raskite sau tinkamiausią.

•Valgote per greitai. Maisto suvalgymas greitosiomis apgauna kūną: jis tiesiog neturi laiko susiorientuoti ir duoti signalą, kad jam užtenka. Galite valgyti daug, bet nesijausti sotūs. Taip yra todėl, kad skrandis vidutiniškai užtrunka 15 – 20 min., kol išsiųstų signalą apie sotumo jausmą smegenims. Tai reiškia, kad sustojate tik tada, kai jau suvalgėte tiek daug, kad tiesiog į skrandį daugiau nebetelpa. Ką daryti? Stenkitės kramtyti maistą kruopščiau, kuo lėčiau. Tai, beje, naudinga dar ir dėl to, kad iš tinkamai sukramtyto maisto geriau įsisavinamos maistinės medžiagos.

Priekavos.lt

2021 10 02 17:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt