penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Aknė. Kaip su ja kovoti?
tiesa.com

Spuogai yra bendra odos būklė, kuri neaplenkia daugelio žmonių vienu ar kitu gyvenimo momentu. Neretai jie sukelia randus, dažniausiai ant veido, nugaros ir krūtinės. Žymės ant odos gali likti nuo inkštirų ar raudonų, didelių spuogų, kurie dažnai yra giliai odoje, uždegiminio pavidalo su pūliniais ir cistomis, ko pasekoje, visa gali peraugti į ilgalaikę problemą.

Iš kur atsiranda spogai? 

Spuogai dažniausiai susiję su hormonų pokyčiais brendimo metu, bet gali atsirasti bet kuriame amžiuje ir moterims, ir vyrams.

Spuogų atsiradimą lemia skysčius gaminančios liaukos, kurios esti po veido plaukų folikulais. Tam tikri hormonai paskatina didesnį riebalų ir skysčių gaminimąsi. Kai visa netelpa folikule, ima veržtis į odos paviršių, taip sukeliant uzdegimą-aknė.

Taip pat spuogai neretai yra ir paveldimi. 

Dažnai pasitaiko, kad aknės pagausėjimas moterims atsiranda menstruacinio ciklo arba nėštumo metu, kaip hormonai tampa itin aktyvūs. 

Kaip sau padėti?

Išlaikyti savo odą švarią yra būtina. Plaukite odą vieną–du kartus per dieną su švelniu muilu arba specialiu valikliu, skirtu aknės pažeistai odai. Tik jokiu būdu netrinkite odos pernelyg stipriai, nes tai ją tik suerzins.

Jei jūsų oda yra sausa, reguliariai naudokite drėkinamąjį kremą (minkštinantį). Dauguma jų dabar yra dermatologiškai testuoti, tad neužkemša porų. Rekomenduojamas – „Elemis Sos Emergency“ kremas, kurio sudėtyje yra veiksminga formulė iš amino rūgščių – revoliucinė priemonė, suteikianti raminantį palengvėjimą ir apsaugą nuo besidauginančių bakterijų. Šis kremas skirtas naudoti kasdieniniam odos gydymui. Tepti reikėtų ryte ir vakare ant sausos švarios odos.

[1653]

Taip pat patariama naudoti „Origins“ gelį, kuris sumažins odos raudonį ir prislopins naujų spuogučių atsiradimą.

[1676]

Visgi vertėtų nepamiršti, kad kaikurie spuogai yra neišgydomi, tačiau jie gali būti pavaldus gydymui. Jeigu jūsų spuogai yra itin gilūs, skausmingi, gydyti gali tekti ir vaistais, tačiau šiuo atveju turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Linkėjimai, Gintarė Lisauskienė, „Blossom & Jasmine“ įkūrėja

Daugiau specialistės patarimų galite skaityti čia: Septyni žingsniai sveikesnės odos link

2015 10 31 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt