ketvirtadienis, liepos 7 d.
Aleksandrito lazeris: kokia šio plaukus naikinančio aparato istorija?
tiesa.com
Organizatoriai
Plaukų šalinimas

Jau nuo antikinio Egipto laikų žmonės ypač daug laiko skirdavo gražinimuisi. Tuomet grožio procedūros trukdavo ilgiau, nes nebuvo nei tinkamų priemonių, nei prietaisų. Vėliau į grožio sritį daugybę pokyčių atnešė technologijos, kurių pagalba sukurti prietaisai palengvino gražinimosi procedūras. Kai 1880 m. Gillette sukūrė pirmąjį skustuką, tai sudrebino grožio industriją. Visgi, žymiau labiau nustebino ir daugiau pokyčių atnešė 1970 m. sukurtas Aleksandrito lazeris, kuris ne tik palengvino plaukelių šalinimą, bet ir prailgino laiką tarp procedūrų.

Taigi, kaip buvo sukurtas šis plaukelius naikinantis aparatas ir kodėl jis tapo toks populiarus? Žvilgtelėkime.

Aleksandrito lazeris – viena seniausių lazerinės depiliacijos technologijų

Tai, kas laiko patikrinta, dažnai yra žymiai labiau vertinama ir renkamasi. Aleksandrito lazeris – vienas seniausių lazerių, naudojamų plaukeliams šalinti. Šis lazeris buvo sukurtas 1970 m., praėjus dešimtmečiui po pirmojo lazerio – Rubino. Iš pradžių Aleksandrito lazeris buvo naudotas karinėms ir vyriausybinėms reikmėms, o tik visai neseniai imtas taikyti ir grožio industrijoje. Šis lazeris buvo suprojektuotas kaip fiksuoto bangos ilgio, o vėliau – kaip derinamas kietojo kūno lazeris. Jo strypų skersmuo buvo nuo 0,3 iki 0,7 cm, o ilgis – nuo 7,6 iki 10 cm. Nors lazeris buvo sukurtas dar septyniasdešimtaisiais, tačiau pirmieji pranešimai apie šio lazerio energijos naudojimą plaukams šalinti buvo paskelbti tik 1990-ųjų pradžioje. Dar vėliau, 1997 m, šis plaukelių šalinimo prietaisas buvo įtrauktas į JAV rinką ir tapo ranka pasiekiamas plačiajai visuomenei. Iki tol skutimas, pešiojimas, vaškavimas ir elektrolizė buvo vieninteliai nepageidaujamų plaukų šalinimo būdai. Lietuvoje maždaug 1995 metais šis lazeris tapo populiariausia plaukų šalinimo technologija, nes panašių alternatyvų tuo metu nebuvo. Be to, šis lazeris suteikė galimybę ilgam ir be didelio skausmo pašalinti nereikalingus plaukelius.

Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu: kaip tai veikia?

Lazerinės depiliacijos veikimo esmė – lazerio šviesa, naikinanti plauko folikulą ir aplinkines ląsteles, iš kurių auga plaukas. Plaukuose esantis pigmentas melaninas sugeria lazerio šviesą, kuri sudegina plauką. Kuo lazerio banga tiksliau ir giliau veikia plauko folikulą, kitaip tariant, kuo lazerio energijos banga – ilgesnė, tuo depiliacija efektyvesnė. Aleksandrito lazeris skleidžia 755 nm šilumos energijos bangą, kuri ne tik efektyviai, bet ir saugiai naikina nepageidaujamus plaukelius. Pasirinkus lazerį, skleidžiantį trumpesnio ilgio šviesos bangas, jis veiks tik paviršiuje esančius plaukelius, todėl gaunamas efektas bus beveik toks pats trumpalaikis, kaip ir atlikus depiliaciją vašku ar cukrumi.

Dar vienas depiliacijos poveikiui įtakos turintis veiksnys – lazerio galingumas. Jei lazeris yra per silpnas, plaukeliai pašalinami tik paviršiuje, todėl laikui bėgant jie atauga, o procedūra nesuteikia norimo, ilgalaikio rezultato. Aleksandrito lazeris yra iki 11 kartų stipresnis už kitus lazerius, jo  galingumas siekia net 17,6 kW. Tokia lazerio galia užtikrina visišką plaukelių sunaikinimą tiek paviršiuje, tiek gilesniuose odos sluoksniuose. Būtina suprasti, kad vienos lazerinės depiliacijos procedūros nepakaks, nepriklausomai nei nuo lazerio galingumo, nei nuo jo skleidžiamos bangos ilgio. Žmogaus kūne vieni plaukeliai formuojasi aktyviojo augimo fazėje, kiti – miego. Lazerio šviesa veikia tik aktyviojo augimo fazėje esančius plaukelius, todėl  miego fazėje esantys plaukeliai lieka nepažeisti. Įprastai pirmosios procedūros metu pašalinama apie 20 % nepageidaujamų plaukelių. Norint pasiekti ilgalaikį efektą ir pašalinti visus plaukelius, reikia palaukti, kol miego fazėje esantys plaukeliai pereis į aktyviojo augimo, ir tik tada atlikti pakartotines lazerinės depiliacijos procedūras. Šiam tikslui pasiekti įprastai reikia nuo 6 iki 8 procedūrų. Žinoma, procedūras reikia atlikti ne iš karto viena po kitos, geriausia, kad tarp procedūrų praeitų bent mėnesis. Per tą laiką ne tik atsistatys oda, bet ir miego fazėje buvę plaukeliai pereis į aktyviojo augimo. Svarbu žinoti, kad, atlikus procedūrų kursą, lygia ir glotnia oda visą laiką gali džiaugtis ne visi. Procedūros efektyvumui turi įtakos paciento odos tipas, plaukų spalva, jų storis ir šaknų gylis, be to, žmogaus genetinė bei endokrininė sistema. Nors skamba paradoksaliai, tačiau pačių efektyviausių rezultatų pavyks pasiekti tiems, kurių oda šviesi, o plaukai tamsūs.

Kodėl depiliacija Aleksandrito lazeriu tapo vienu mėgstamiausiu plaukelių šalinimo būdu?

Aleksandrito lazeris greitai užkariavo grožio industriją ne tik Amerikoje, bet ir Lietuvoje. Šis plaukelių šalinimo aparatas sulaukė tokio didžiulio populiarumo tikrai pelnytai. Tai lėmė įvairios ekonominės, praktinės ir psichologinės priežastys bei akivaizdūs rezultatai.

  1. Depiliacija Aleksandrito lazeriu – visiškai neskausminga. Sąlyginai ši procedūra net maloni, nes kai kuriems pacientams išankstinis odos aušinimas yra tikra palaima. Depiliacija lazeriu visiškai nedirgina odos, procedūros metu jaučiamas tik menkas odos dilgčiojimas, kuris tikrai nesukelia didesnio diskomforto.  Po lazerinės depiliacijos matomas tik nežymus paraudimas, kuris išnyksta prabėgus porai valandų po procedūros.
  2. Šis plaukelių šalinimo būdas leidžia pamiršti visas odos bėdas, kylančias dėl įauginėjančių plaukelių, nes nepageidaujami plaukeliai daugiau neatauga.
  3. Ši procedūra tapo tokia populiari, nes po lazerinės depiliacijos pastebimas akivaizdus rezultatas, suteikiantis daugiau pasitikėjimo savimi. Atlikus depiliacijos kursą, matomi nepriekaištingai pašalinti plaukeliai ir glotni bei lygi oda, o tai užtikrina didesnį pasitikėjimą savimi.
  4. Dar viena populiarumą lėmusi priežastis – lazerinė depiliacija garantuoja ilgalaikį efektą. Todėl galėsite išties ilgam pamiršti kasdienes depiliacijos procedūras, o įprastoms plaukelių šalinimo priemonėms galėsite ištarti sudie.
  5. Galiausiai depiliacija Aleksandrito lazeriu yra tikrai saugus ir patikimas plaukelių šalinimo būdas. Plaukelių šalinimas lazeriu yra patvirtintas klinikinių tyrimų. Be to,  jį atlieka tikri šios srities profesionalai, kurie parenka lazerio parametrus atsižvelgdami į odos tipą ir būklę. Depiliacija lazeriu – tokia patikima procedūra, kad ją galima atlikti net pačiose jautriausiose ar intymiausiose kūno vietose, pvz., veido srityje ar bikini zonoje.
  6. Lazeris, pakeitęs grožio industriją

    1970 m. sukurtas Aleksandrito lazeris iš pradžių buvo naudojamas karinėms ir vyriausybinėms reikmės ir tik vėliau, po dviejų dešimtmečių, imtas taikyti grožio industrijoje, kurioje sukėlė tikrą perversmą. Tai buvo pirmoji tokia procedūra, pašalinanti nepageidaujamus plaukelius išties ilgam laikui. Procedūros patikimumas, neskausmingi, akivaizdūs pokyčiai, suteikiantys daugiau pasitikėjimo savimi, ir galimybė pamiršti kasdienę depiliaciją – priežastys, atnešusios Aleksandrito lazeriui sėkmę.

2021 05 27 12:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt