sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Alijošius ir jo gydomosios galios
tiesa.com

Medėjantis alavijas daugeliui geriau žinomas alijošiaus vardu. Tai gana dažnas namų palanges puošiantis augalas, kuris pas mus atkeliavo iš Afrikos. Vaistinėmis savybėmis pasižymi alavijo sultys, kurios spaudžiamos iš subrendusių augalo lapų.

Kontraindikacijos

Alavijo preparatų negalima naudoti nėščioms moterims, taip pat kraujuojant iš gimdos, esant hemorojui. Nevartoti, jeigu sutrikusi tulžies pūslės ar kepenų veikla. Alavijo nerekomenduojama naudoti dideliais kiekiais.

 

Vaistinės savybės

Alijošiaus sultyse esančios medžiagos pasižymi vidurius laisvinančiomis, bakterijas naikinančiomis savybėmis. Jos audojamos pūlingoms žaizdoms, furunkulams gydyti kaip išviršinis preparatas. Alavijo sultys geriamos nusilpus organizmui, taip pat pasižymi tulžies išsiskyrimą skatinančiomis, virškinimą gerinančiomis savybėmis. Išskirtinai minimos alavijo regeneracinės, plaukų augimą skatinančios savybės.

Laikymas

Vaistams naudojami šviežiai nuskinti 2-4 metų augalo lapai. Jie smulkinami ir iš jų spaudžiamos sultys. Gali būti pakaitinamos ir konservuojamos. Didesnėmis regeneracinėmis savybėmis pasižymi alavijo sultys apruoštos iš lapų, kurie nuskinti keletą dienų palaikomi tamsioje vėsioje vietoje.

Daugiau naudingos informacijos rasite nuspaudę čia.

2016 02 01 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt