pirmadienis, liepos 13 d.
Alus jaunina vyrus
tiesa.com

Belgijos mokslininkai išsiaiškino, kodėl žmonėms ir musėms taip patinka alus, o vienas jų kolega iš Danijos įsitikinęs, kad, kaip ir biliardas, šis gėrimas gali atjauninti pagyvenusius vyrus.

Belgų tyrinėtojų teigimu, mielės, naudojamos alui virti, išskiria sudėtingus esterius, kvepiančius vaisiais. Šie esteriai daro įtaką ne tik putojančio gėrimo aromatui, bet ir skoniui – būtent jis ir vilioja vyrus. Ir ne tik juos.

Iš pradžių sudėtingųjų esterių susidarymo procesą mielėse motina gamta sugalvojo tam, kad priviliotų drozofilas – vaisines museles, – ir taip padėtų joms veistis. Jeigu iš mielių būtų pašalintas genas ATF1, su jomis pagamintas alus taptų musėms nepatrauklus. O jei gėrimas nebetrauks muselių, tai veikiausiai nebetrauks ir žmonių.

Tačiau tai dar ne viskas. Anksčiau aluje buvo aptikta ypatingos rūšies flavonoidų – ksantohumolio, gerinančio pažintinę funkciją ir atmintį. Jau minėtas mokslininkas iš Danijos atliko tyrimą, kuriame dalyvavo dviejų Kopenhagos senelių namų gyventojai. Ir paaiškėjo, kad derinys alus ir biliardas pasižymi jauninamuoju poveikiu. Eksperto nuomone, biliardas yra puiki mankšta vyresniems kaip 70 metų vyrams, juk šis žaidimas – tai trumpalaikiai ir nedideli fiziniai krūviai bei ilgos pertraukos pailsėti. Na, o alus jiems padeda nukreipti dėmesį nuo ligų ir gyventi visavertį gyvenimą.

Užtat jauniems vyrams mokslininkai nepataria piktnaudžiauti alumi: dideli gėrimo kiekiai neigiamai veikia vyro reprodukcinę sistemą ir ilgainiui „aprūpina“ jį moteriškomis formomis.

2017 05 06 13:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt